Tržby Sazky se prý dostaly na úroveň před konkurzem

20.6.2011 14:42   |  

Sazce, která je od konce května v konkurzu, začaly v posledních dvou týdnech růst tržby. Podle mluvčí firmy a insolvenčního správce Josefa Cupky Lenky Tiché dosáhly v minulém týdnu úrovně, na které byly před prohlášením konkurzu, po němž zájem sázejících rapidně upadl.

„Tržby společnosti Sazka v uplynulém týdnu poprvé dosáhly hodnot z období před tím, než rapidně poklesla důvěra sázejících kvůli mediálně diskutované restrukturalizaci a následném vyhlášení konkurzu na společnost,“ uvedla Tichá. „Celkovým objem vkladů z loterijních i neloterijních aktivit se přibližně rovná číslům ze začátku května letošního roku,“ podotkla.

Konkrétní výši tržeb neuvedla. Podle dřívější zprávy insolvenčního správce činily tržby Sazky v 18. týdnu, tedy od 2. do 8. května, částky 50 milionů korun. To však bylo stále výrazně méně než v osmém týdnu na konci února, tedy měsíc před prohlášením úpadku Sazky, kdy Sazka utržila 304 milionů. Ve srovnání osmého týdne s osmnáctým tak tržby klesly o 84 procent.


Čtěte také: Sazka láká sázející zpět, spustila kampaň


O další desítky milionů korun začala přicházet Sazka poté, co mobilní operátoři v březnu zastavili možnost dobíjení kuponů mobilních telefonů přes terminály Sazky. O obnovení tohoto byznysu správce Cupka s operátory jedná.

Na lepším výsledku v minulém týdnu oproti tomu předchozímu se podle Tiché podepsal nárůst tržeb u Sportky o 12 procent a u Euromiliónů a Šťastných 10 o 15,2 procenta. Křivka tržeb – o 13,5 procenta – se zvedla také u prodeje vstupenek, kde se na tržbách podepsal včerejší, téměř vyprodaný koncert Bryana Adamse v O2 Aréně. „Společnost očekává, že tržby budou růst i nadále, pravděpodobně však pomaleji než v uplynulých týdnech, kdy zažili radikální vzestup. Pomoci by mohlo i dnešní zahájení prodeje vstupenek na listopadové koncerty, na nichž vystoupí Lenny Kravitz a George Michael,“ uvedla Tichá.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Stávky ve francouzských rafineriích mohou zdražit českým řidičům benzin

Stávky ve francouzských rafineriích mohou zdražit českým řidičům benzin

Čeští řidiči by už za týden mohli pocítit řádění francouzských odborářů, kteří mohutně protestují proti reformě pracovního práva. Stávky od neděle postupně zasáhly všech osm… více

Komerční prezentace
Mobilní web