Tržby Sazky se prý dostaly na úroveň před konkurzem

20.6.2011 14:42   |  

Sazce, která je od konce května v konkurzu, začaly v posledních dvou týdnech růst tržby. Podle mluvčí firmy a insolvenčního správce Josefa Cupky Lenky Tiché dosáhly v minulém týdnu úrovně, na které byly před prohlášením konkurzu, po němž zájem sázejících rapidně upadl.

„Tržby společnosti Sazka v uplynulém týdnu poprvé dosáhly hodnot z období před tím, než rapidně poklesla důvěra sázejících kvůli mediálně diskutované restrukturalizaci a následném vyhlášení konkurzu na společnost,“ uvedla Tichá. „Celkovým objem vkladů z loterijních i neloterijních aktivit se přibližně rovná číslům ze začátku května letošního roku,“ podotkla.

Konkrétní výši tržeb neuvedla. Podle dřívější zprávy insolvenčního správce činily tržby Sazky v 18. týdnu, tedy od 2. do 8. května, částky 50 milionů korun. To však bylo stále výrazně méně než v osmém týdnu na konci února, tedy měsíc před prohlášením úpadku Sazky, kdy Sazka utržila 304 milionů. Ve srovnání osmého týdne s osmnáctým tak tržby klesly o 84 procent.


Čtěte také: Sazka láká sázející zpět, spustila kampaň


O další desítky milionů korun začala přicházet Sazka poté, co mobilní operátoři v březnu zastavili možnost dobíjení kuponů mobilních telefonů přes terminály Sazky. O obnovení tohoto byznysu správce Cupka s operátory jedná.

Na lepším výsledku v minulém týdnu oproti tomu předchozímu se podle Tiché podepsal nárůst tržeb u Sportky o 12 procent a u Euromiliónů a Šťastných 10 o 15,2 procenta. Křivka tržeb – o 13,5 procenta – se zvedla také u prodeje vstupenek, kde se na tržbách podepsal včerejší, téměř vyprodaný koncert Bryana Adamse v O2 Aréně. „Společnost očekává, že tržby budou růst i nadále, pravděpodobně však pomaleji než v uplynulých týdnech, kdy zažili radikální vzestup. Pomoci by mohlo i dnešní zahájení prodeje vstupenek na listopadové koncerty, na nichž vystoupí Lenny Kravitz a George Michael,“ uvedla Tichá.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web