Tržby Sazky v neděli stouply proti minulému týdnu o 18 procent

13.6.2011 16:24   |  

Tržby loterijní společnosti Sazka v posledních dnech rostou a tuto neděli celkově stouply proti minulé neděli o více než 18 procent. Tržby z loterií Sportka, Euromiliony a Šance se v neděli zvýšily o více než čtvrtinu. Dnes to řekla mluvčí insolvenčního správce Josefa Cupky Lenka Tichá.

Podle dnešních Lidových novin insolvenční správce Cupka obnoví 99 procent smluv s obchodními partnery Sazky. Musel analyzovat téměř 3000 smluv, téměř všechny byly obnoveny, napsal list. Sazka dluží mobilním operátorům dohromady přes 600 milionů korun. Operátoři hodlají dobíjení obnovit až po vyřešení dluhu a také po vytvoření dostatečných záruk, že o své peníze znovu nepřijdou.

„S vedením Sazky v novém složení jsme zatím nejednali. Máme schůzku v úterý a pak uvidíme. Požadujeme vyřešení dluhu a také záruky. Víc budeme vědět ve středu,“ řekla mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová. Na tento týden má údajně další jednání naplánované i Vodafone. Telefónica podle mluvčího Martina Žabky již se Sazkou rovněž jedná.


Čtěte také: Cupka obnoví většinu smluv s obchodními partnery Sazky


Cupka ukončil v noci z neděle na pondělí provozování systému STARPORT. Hry provozované prostřednictvím videoterminálů jsou dlouhodobě ztrátové a jejich původní projekt prý ztratil význam. Bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák s tímto záměrem nesouhlasí. Za přerušení provozu podle něj hrozí Česku mezinárodní arbitráž kvůli zmařené investici ze strany dodavatele systému, společnosti CVT Technology. Podle Hušáka videoterminály nejsou prodělečné, jde totiž o dlouhodobou investici.

Penta a E-invest se proti konkursu odvolaly

Investiční skupina Penta a skupina E-invest dnes prostřednictvím společnosti Gladiolus doručily Vrchnímu soudu v Praze odvolání proti prohlášení konkursu na společnost Sazka. Informoval o tom mluvčí Penty Martin Danko.

Obě společnosti se domnívají, že konkurs Sazky byl ve zjevným rozporem s insolvenčním zákonem a doufají, že vrchní soud odvolání vyhoví. Penta a E-invest také vyzývají insolvenčního správce Josefa Cupku, aby se do verdiktu soudu zdržel všech nezvratných a zásadních kroků při spravování konkursní podstaty.

Autor: čtk, mkr

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web