Tůma míří do KPMG, z politiky ale neustupuje

20.12.2010 19:22   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Volební lídr TOP 09 v Praze a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma bude od nového roku pracovat pro českou pobočku poradenské společnosti KPMG, kde se zaměří na služby pro finanční sektor. Nové zaměstnání volil s ohledem na to, aby mohl aktivně pracovat v pražském zastupitelstvu, kde je místopředsedou finančního výboru. Navíc, jak potvrdil deníku E15, na jaře hodlá kandidovat na post šéfa pražské TOP 09.

Po neúspěšném vyjednávání o koalici na pražské radnici Tůma odmítl placené pozice radního i šéfa kontrolního výboru a oznámil, že bude jen řadovým zastupitelem.

Deníku E15 řekl, že zvažuje mezi několika nabídkami na nové pracovní místo – buď pozici v některé z firem působících na finančním trhu, anebo se vydat na „dobrodružnější“ soukromou dráhu. Tedy o takovém povolání, v němž by měl dost času na výkon politické funkce a zároveň v něm byl v co nejmenším střetu zájmů s politikou.

Zvolená varianta tedy potvrzuje, že politických ambic se Tůma nevzdává. „Hledal jsem zaměření, kde by byl konflikt zájmů co nejmenší,“ potvrdil dnes. S novým zaměstnavatelem má prý zároveň dohodu pro případ, že pražská koalice nevydrží celé volební období. „Pak bych se musel na 100 procent vrátit, což KPMG chápe,“ zdůraznil pro ČTK.

Ani současný šéf pražské TOP 09 František Laudát v Tůmově novém angažmá žádný problém nevidí. „Něčím se živit musí,“ poznamenal. Pouze upozornil, že KPMG někdy pracuje pro pražský magistrát a Tůma jako zastupitel si proto při některých hlasováních bude muset dát pozor na střet zájmů.

K angažmá u KPMG Tůma řekl, že zde bude chtít využít svých dlouholetých zkušeností v bankovním a finančním sektoru a zapojit se tak aktivně do poradenského byznysu.

Autor: Jana Havligerová, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web