Turecká Kuveyt Turk se chystá otevřít islámskou banku v Německu

Turecká společnost Kuveyt Turk hodlá v červenci zahájit provoz první plnohodnotné islámské banky v Německu. Firma už také ohlásila, že později chystá expanzi do dalších evropských zemích. Finanční ústav s názvem KT Bank AG by měl sídlit ve Frankfurtu. V Německu žije kolem čtyř milionů muslimů, z nichž mají mnozí turecký původ.

 Pobočka Kuveyt Turk (ilustrační foto)
23.3.2015 14:34   |  

Kuveyt Turk je největší islámskou bankou v Turecku. Firma již v roce 2010 otevřela pobočku poskytující finanční služby v německém Mannheimu a v roce 2012 v Německu požádala o plnou bankovní licenci. Tehdy uvedla, že počáteční investice do plánované německé divize bude činit 45 milionů eur (1,2 miliardy korun).

Islámské bankovnictví, které zakazuje platby úroků a čistě peněžní spekulace, se v Evropě rozvíjí pouze pomalu. Jeho hlavním evropským centrem zůstává Británie, kde funguje pět plnohodnotných islámských bank, píše Reuters.

Islámské bankovnictví
Islámské bankovnictví klade důraz na morální, sociální a náboženské zásady, na první místo staví dobré mravy společnosti. Pro islámské finančníky platí, že veškeré finanční operace bank, ale i jiných prostředníků, musí být realizovány výhradně z vlastních rezerv. Není dovoleno používat peníze jako „potenciální“ kapitál, neboť islámské principy uznávají pouze aktuální cenu peněz, nikoliv tu budoucí. Islámský kapitál chce do země přilákat aktuálně Rusko.

Čtěte také:

Rusko chce přilákat kapitál muslimského světa

Eurozóna musí posílit, aby vydržela krach člena, žádá Bundesbank

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web