Tuzemská UniCredit Bank loni zvýšila zisk o 8,5 procenta

23.3.2011 12:52   |  

Čtvrtá největší tuzemská banka - UniCredit Bank - loni zvýšila čistý zisk o 8,5 procenta na tři miliardy korun. Za příznivými výsledky stojí snížení nákladů na rizika a současný růst objemu úvěrů. Celková aktiva banky se tak zvýšila o 2,1 procenta na 270,2 miliardy korun.

Vlastní kapitál banky se zvýšil o 5,9 procenta. Kapitálová přiměřenost vzrostla z 12,56 na 14,12 procenta, což svědčí obecně o nadprůměrné kondici českých bank ve srovnání se zahraničím.

„Loňský rok potvrdil to, co naznačovaly již jeho první měsíce. Díky celkovému oživení ekonomiky a tím i obchodu banky došlo k potvrzení pozitivního trendu růstu v mnoha klíčových parametrech hospodaření naší banky,“ uvedl generální ředitel banky Jiří Kunert.

Meziročně vzrostl čistý výnos z úroků, poplatků a provizí UniCredit Bank na 8,7 miliardy korun, což představuje nárůst o 1,4 procenta ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku.

Z největších českých tuzemských bank nejvíce loni vydělala ČSOB, téměř 13,47 miliardy korun. Což ale znamenalo meziroční propad o 22 procent. Česká spořitelna za loňský rok vykázala pokles čistého zisku o 4,5 procenta na 12,05 miliard korun. Největšího nárůstů dosáhla Komerční banka, která zvýšila čistý zisk o 21 procent na 13,33 miliardy korun a na nejvýdělečnější ČSOB se dotáhla na rozdíl pouhých 150 milionů.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Americká veřejnost je v otázce použití jaderných bomb proti Japonsku v roce 1945 rozdělena, doposud přitom průzkumy veřejného mínění svržení jaderných bomb na Hirošimu a Nagasaki… více

Komerční prezentace
Mobilní web