Tuzemská UniCredit Bank loni zvýšila zisk o 8,5 procenta

23.3.2011 12:52   |  

Čtvrtá největší tuzemská banka - UniCredit Bank - loni zvýšila čistý zisk o 8,5 procenta na tři miliardy korun. Za příznivými výsledky stojí snížení nákladů na rizika a současný růst objemu úvěrů. Celková aktiva banky se tak zvýšila o 2,1 procenta na 270,2 miliardy korun.

Vlastní kapitál banky se zvýšil o 5,9 procenta. Kapitálová přiměřenost vzrostla z 12,56 na 14,12 procenta, což svědčí obecně o nadprůměrné kondici českých bank ve srovnání se zahraničím.

„Loňský rok potvrdil to, co naznačovaly již jeho první měsíce. Díky celkovému oživení ekonomiky a tím i obchodu banky došlo k potvrzení pozitivního trendu růstu v mnoha klíčových parametrech hospodaření naší banky,“ uvedl generální ředitel banky Jiří Kunert.

Meziročně vzrostl čistý výnos z úroků, poplatků a provizí UniCredit Bank na 8,7 miliardy korun, což představuje nárůst o 1,4 procenta ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku.

Z největších českých tuzemských bank nejvíce loni vydělala ČSOB, téměř 13,47 miliardy korun. Což ale znamenalo meziroční propad o 22 procent. Česká spořitelna za loňský rok vykázala pokles čistého zisku o 4,5 procenta na 12,05 miliard korun. Největšího nárůstů dosáhla Komerční banka, která zvýšila čistý zisk o 21 procent na 13,33 miliardy korun a na nejvýdělečnější ČSOB se dotáhla na rozdíl pouhých 150 milionů.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web