Fortuna pracuje na spuštění nové loterie

20.1.2011 11:04   |  

Tým sázkové kanceláře Fortuna, který pracuje na spuštění nových číselných loterií v České republice, vede generální ředitel projektu Loterie Martin Illner. Dnes o tom Fortuna informovala s tím, že spuštění své nové hry plánuje na polovinu letošního roku. Ke konci tohoto roku by v týmu mělo pracovat až 100 osob. Licenci na provozování loterie získala Fortuna od ministerstva financí již v loňském roce.

Illner má zkušenosti z řady oborů, například z oblasti rychloobrátkového zboží či IT, kde mimo jiné čtyři roky působil na pozici generálního ředitele Oracle pro Česko a střední Evropu. Pracoval jako konzultant pro strategii u firmy McKinsey, u konzultantské firmy Bain v Ženevě a vybudoval několik začínajících (start-up) projektů. Absolvoval prestižní univerzity v USA a Francii, mimo jiné i vojenskou akademii ve West Pointu. „Naší ambicí je změnit vnímání číselných loterií a přivést k tomuto druhu zábavy nové cílové skupiny,“ uvedl Illner.

Za marketingovou část projektu nově zodpovídá marketingová ředitelka Lenka Janouchová. Ta má za sebou zkušenosti z vedoucích marketingových pozic z oboru rychloobrátkového zboží (British American Tobacco) a bankovnictví (HSBC, Citibank).

Marketingový výzkum bude v loterijním projektu zastřešovat Tomáš Motl, který pracoval například pro společnosti Philip Morris nebo Citibank. Členem vrcholového vedení projektu je též Ladislav Lála, který zodpovídá za technickou část projektu a podílel se již na uzavření kontraktu o dodávce loterijních terminálů se společností Intralot.

Fortuna Entertainment Group je vedoucím poskytovatelem kurzových sázek ve střední a východní Evropě. Zakládající společnost Fortuna sázková kancelář vznikla v roce 1990 v Praze. V roce 2005 se jejím vlastníkem stala investiční skupina Penta. V říjnu 2010 společnost vstoupila na pražskou a varšavskou burzu, majoritním vlastníkem je nadále česko-slovenská finanční skupina Penta.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web