UBS dosáhla nejvyššího zisku za poslední tři roky

4.5.2010 9:43   |  

Švýcarská bankovní skupina UBS hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 2,2 miliardy franků (asi 39,2 miliardy Kč). To je nejvýšší zisk za poslední tři roky. Ve stejném období loni měla banka ztrátu 1,98 miliardy franků (asi 35,3 miliardy Kč). Banka čeká dobré výsledky i v dalším období.

Výsledky jsou lepší, než odhady analytiků, kteří čekali čistý zisk dvě miliardy franků. Za výrazným zlepšením hospodaření jsou především dobré výsledky z obchodování. Hrubý zisk divize investičního bankovnictví dosáhl asi 1,2 miliardy franků a těžil z příznivé situace na finančních trzích.

Dobré výsledky očekává banky i v následujícím čtvrtletí. „Obchodní aktivity na trhu budou v souladu s prvním čtvrtletím, i když obavy týkající se evropského státního dluhu dodá trhu spíše nejistotu, “ uvedl šéf banky Oswald Gruebel. Vedení banky nicméně ubezpečilo, že v Řecku nemá žádné expozice a tamější situace tak není předmětem pozornosti banky.

Banka se vrátila k ziskovosti již ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku po devíti kvartálních ztrátách v řadě. Akcie banky od začátku roku přidaly 6,2 procenta.

UBS v průběhu finanční krize totiž utrpěla značné ztráty a upadla také v nemilost amerických úřadů. Ty banku obvinily z daňových úniků a s podobným obviněním pak přišly i vlády jiných zemí. UBS tak byla nucena k řadě změn, které si vyžádaly další náklady.

Podobně příznivých výsledků dosáhli i přední rivalové UBS, což jsou americké banky JP Morgan Chase a Goldman Sachs.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Patřila k nejobdivovanějším osobnostem planety, pro bývalé Československo získala jedenáct olympijských medailí. Komunistický režim ji prohlásil za nepřítele lidu, byla bez práce… více

Mobilní web