UBS hlásí v prvním čtvrtletí nejlepší zisk za poslední tři roky

12.4.2010 10:17   |  

Velké banky začínají oznamovat trhu výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí toho roku. Předběžné výsledky dnes oznámila například švýcarská banka UBS. Ta vytvořila v prvním kvartále zisk před zdaněním ve výši 2,5 miliard franků. To je nejlepší výsledek od roku 2007.

Generální ředitel Oswald Gruebel, který nastoupil do banky v únoru 2009, počítá s tím, že banka by měla dosáhnout celoročního hrubého zisku 15 miliard franků v příštích třech až pěti letech. Banka rovněž uvedla, že výběry klientů divize správy majetku činily přibližně 15 miliard franků, ve srovnání s 45,2 miliardy franků ve čtvrtém čtvrtletí.

Akcie UBS vzrostly od začátku roku v Curychu o deset procent. Společnost již v listopadu oznámila, že očekává čtvrtletní tržby více než dvě miliardy franků.

Podrobné výsledky banka oznámí čtvrtého května. Pokud se zisk UBS potvrdí, bude mírně nad odhady analytiků , kteří v průměru podle agentury ThomsonOne čekali výsledek 2,375 miliardy franků. Akcie UBS po zprávě posílily o 2,4 procenta a výrazně překonaly ranní výkon západoevropského bankovního indexu, který rostl o 0,7 procenta.

Tento týden rovněž oznámí své hospodářské výsledky velké americké banky jaké například JP Morgan a Bank of America.

UBS v poslední době čelí obvinění z daňových úniků. Banku, ve které má konta řada německých občanů, vyšetřují německé úřady. Prověřuje se také případné porušení zákona proti praní špinavých peněz a podezření, že zaměstnanci UBS klienty k daňovým únikům naváděli.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web