UBS hlásí v prvním čtvrtletí nejlepší zisk za poslední tři roky

12.4.2010 10:17   |  

Velké banky začínají oznamovat trhu výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí toho roku. Předběžné výsledky dnes oznámila například švýcarská banka UBS. Ta vytvořila v prvním kvartále zisk před zdaněním ve výši 2,5 miliard franků. To je nejlepší výsledek od roku 2007.

Generální ředitel Oswald Gruebel, který nastoupil do banky v únoru 2009, počítá s tím, že banka by měla dosáhnout celoročního hrubého zisku 15 miliard franků v příštích třech až pěti letech. Banka rovněž uvedla, že výběry klientů divize správy majetku činily přibližně 15 miliard franků, ve srovnání s 45,2 miliardy franků ve čtvrtém čtvrtletí.

Akcie UBS vzrostly od začátku roku v Curychu o deset procent. Společnost již v listopadu oznámila, že očekává čtvrtletní tržby více než dvě miliardy franků.

Podrobné výsledky banka oznámí čtvrtého května. Pokud se zisk UBS potvrdí, bude mírně nad odhady analytiků , kteří v průměru podle agentury ThomsonOne čekali výsledek 2,375 miliardy franků. Akcie UBS po zprávě posílily o 2,4 procenta a výrazně překonaly ranní výkon západoevropského bankovního indexu, který rostl o 0,7 procenta.

Tento týden rovněž oznámí své hospodářské výsledky velké americké banky jaké například JP Morgan a Bank of America.

UBS v poslední době čelí obvinění z daňových úniků. Banku, ve které má konta řada německých občanů, vyšetřují německé úřady. Prověřuje se také případné porušení zákona proti praní špinavých peněz a podezření, že zaměstnanci UBS klienty k daňovým únikům naváděli.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Ruská měna od začátku roku posílila vůči dolaru o 15 procent a Moskvě kvůli tomu přibývají starosti. Podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina tento vývoj může snížit… více

Mobilní web