Ukrajinci posílají domů peníze formou nebankovních převodů. Jejich objem výrazně roste

Lidé častěji posílají peníze na Ukrajinu prostřednictvím nebankovních převodů. Finanční operace do této země se totiž dle statistik společnosti MoneyPolo meziročně zdvojnásobily. Firma se v tomto byznyse pohybuje a Ukrajinu samotnou označuje za jeden ze svých klíčových regionů pro finanční služby v oblasti převodů hotovosti.

 ilustrační foto
2.10.2013 17:19   |  

Prostřednictvím služeb MoneyPolo odeslali klienti z Česka v červenci a srpnu meziročně o 66 procent více peněz, přesněji 40,6 milionu korun. Jen do konce srpna letos zaslali klienti MoneyPolo téměř stejný objem prostředků, jako za rok 2012, tedy kolem šesti milionů eur.

Podle velvyslanectví Ukrajiny žije a pobývá legálně v České republice více než 127 tisíc jejich státních občanů. Dle statistik Světové banky se v roce 2012 převedlo přes bankovní i nebankovní sektor z Česka na Ukrajinu 137,9 milionů eur (statistiky za rok 2013 nejsou zatím k dispozici). V loňském roce přes tento platební systém převedlo peníze z Česka na Ukrajinu 5460 občanů v celkové hodnotě 5,9 milionů eur. Letos firma očekává objem převedených peněz ve výši 9,8 milionů eur, což je meziroční růst o 67,5 procent.

Zvýšení objemů zasílaných peněz si firma vysvětluje i díky letní akci „převod za dolar“, kdy zaslání sumy do 200 eur stojí uživatele jeden dolar. Tuto akci bereme také jako určitý druh charity, na kterou dáváme v průběhu roku řadu finančních prostředků. Jelikož sklidila tak velký zájem, opět ji chceme opakovat v listopadu a prosinci, kdy lidé nejčastěji zasílají peníze svým blízkým a rodině,“ uzavřel jednatel firmy MoneyPolo Nikolay Rozhok.


Také čtěte:

Platba tweetem? Facebook a Twitter experimentují s peněžními službami

Počet bezkontaktních karet roste, platit jimi lze na 10 tisících terminálů

Banky: bezkontaktní karty vytlačí hotovost


Autor: Marek Schwarzmann

Komentáře

Čtěte také

Škoda Octavia: Nejúspěšnější škodovácký model slaví dvacetiny

Škoda Octavia: Nejúspěšnější škodovácký model slaví dvacetiny Fotogalerie

Již více než pět milionů prodaných kusů Škoda Octavia dělá z tohoto vozu nejdůležitější model ve stodvacetileté historii mladoboleslavské automobilky. Po ovládnutí společnosti… více

Mobilní web