UniCredit Bank loni zprostředkovala výplatu dotací za více než 18 miliard korun

26.4.2011 13:21   |  

UniCredit Bank společně s Českou pojišťovnou vyplatila v roce 2010 dotace z fondů Evropské unie a státního rozpočtu za celkem 18,3 miliardy korun, od začátku roku 2007 tak bylo prostřednictvím banky vyplaceno už více než 81 miliard korun. V úterý o tom informoval mluvčí banky Tomáš Pavlík.

Peníze byly v minulém roce doručeny 2 951 úspěšným žadatelům na realizaci 5 142 projektů. Počet projektů s vyplacenou dotací se oproti roku 2009 zvýšil o 18,9 procenta a potvrdil tak dlouhodobý rostoucí trend.

„Meziročně se zvýšil nejen počet úspěšných projektů, významně vzrostl také celkový objem vyplacených prostředků (o 33,6 procenta). Připisujeme to zejména rychlejšímu tempu čerpání evropských dotací, a dále mimořádným výplatám z prostředků státního rozpočtu. Ty se vloni týkaly zejména výplat dotací na odstranění povodňových škod,“ poznamenala Andrea Hylmarová, manažerka Evropského kompetenčního centra UniCredit Bank.

UniCredit Bank vyplácí schválené dotace na základě výběrového řízení Ministerstva financí ČR už od roku 2007. Poskytování této služby bylo v prosinci 2010 prodlouženo na období 2011 až 2013. „Prodloužení vzájemné spolupráce do konce stávajícího programového období znamená pokračování poskytování kvalitního servisu. Oceňuji také skutečnost, že veškeré služby jsou poskytovány příjemcům zdarma a pro stát za výhodných cenových podmínek,“ uvedl náměstek ministra financí Jan Gregor.

„Naší ambicí bylo od počátku poskytnout klientům maximálně komplexní službu v oblasti dotací z jednoho místa. Žadatelům o dotace pomáháme od začátku až do konce, tedy od volby vhodného programu až po období realizace projektu a následného monitoringu. Jsme rádi, že do výčtu našich aktivit patří i nadále výplaty dotací a můžeme tak přispět k hladkému čerpání dotací v České republice. Pokračování spolupráce s ministerstvem financí navíc vnímáme i jako potvrzení naší role silného a stabilního partnera pro stát při poskytování bankovních služeb,“ poznamenal Dušan Hladný, ředitel pro Firemní a mezinárodní klientelu UniCredit Bank.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Radnice Prahy 7 se domluvila s firmou Lordship na podobě nákupního centra Holešovický trojúhelník na pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Potvrdili to starosta… více

Mobilní web