UniCredit Bank masivně nastupuje do retailu

21.4.2010 7:38   |  

Česká pobočka italské UniCredit Bank (UCB) bude masivně expandovat v retailových službách, potvrdil včera šéf banky Jiří Kunert. Kromě ohlášené spolupráce s finančně-poradenskou firmou Partners totiž zvažuje otevření franšízových poboček zaměřených na širokou klientelu. Letos chce také otevřít zhruba deset dalších vlastních poboček, nyní jich má 57.

UniCredit má nyní na trhu bankovních služeb pro fyzické osoby podíl čtyři procenta. Každoročně by jej zvýšil o jedno procento. Šéf retailu UCB Jaroslav Žahourek uvedl, že UCB má spíše movitější klientelu a nyní by chtěla vstoupit i do dalších segmentů.

Expanzi UniCredit startuje spoluprací s firmou Partners. Ta disponuje sítí dvou tisíc poradců a osmi klientských center, přičemž letos by jejich počet chtěla zvýšit na 50. Pod názvem Partners Bankovní služby bude UCB prodávat balíček osmi produktů za 89 korun, kam patří běžný účet, spořicí účet s pohyblivým úrokem až tři procenta, výběry z bankomatů a karty. Spolumajitel Partners Tomáš Prouza uvedl, že na trhu jsou i levnější běžné účty i srovnatelné spořicí účty, výhodou balíčku Partners je ale kombinace obou. Například AXA Bank nabízí spořicí účet s vyšším úrokem, mBank zase poskytuje běžný účet s minimálními poplatky.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web