UniCredit Bank mění šéfa retailového bankovnictví

18.4.2011 16:28   |  

Jaroslav Žahourek (41) v pátek 15. dubna rezignoval na místo šéfa retailu UniCredit Bank ČR, tuzemské bankovní čtyřky. Jeho vedení přebírá od dnešního dne místopředseda představenstva Paolo Iannone.

„Jaroslav Žahourek se funkce vzdal ze soukromých důvodů, ve skupině UniCredit zůstává, nyní ale odchází na další dovolenou,“ potvrdil informace E15 mluvčí banky Tomáš Pavlík.

Podle informací E15 jsou důvodem změny na místě šéfa retailu tuzemské bankovní čtyřky neuspokojivé výsledky nové retailové strategie banky. „Nedaří se plnit plán prodejů, příliš nefunguje ani loni představený franšízový model spolupráce s partnery,“ uvedl zdroj blízký bance.

Podle deníku E15 dostal Žahourek v pátek od svých šéfů ultimátum: „rezignuj sám, jinak budeš odvolán.“ Žahourek patřil mezi klíčové ředitele banky. V čele divize retailového bankovnictví stál od roku 2007, kdy UniCredit ČR vznikla fúzí HVB Bank a Živnostenské banky.

Autor: Tomáš Skřivánek

Komentáře

Čtěte také

ECB: Eurozóna zaostává za svým potenciálem více, než jsme odhadovali

ECB: Eurozóna zaostává za svým potenciálem více, než jsme odhadovali

Nevyužité kapacity v zemích eurozóny jsou možná až dvakrát větší, než se dosud předpokládalo. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnila Evropská centrální banka (ECB). To může… více

Komerční prezentace
Mobilní web