UniCredit Bank stoupl čistý zisk o 16 procent na 2,34 miliardy

10.11.2010 19:21   |  

Tuzemská UniCredit Bank, čtvrtá největší banka v Česku podle objemu aktiv, zvýšila za tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 16 procent na 2,34 miliardy korun. Celková aktiva banky meziročně mírně klesla na 257,5 miliardy korun.

„Uplynulé tři měsíce naznačily, že dále pokračuje pozitivní trend v oblasti vyvážené úvěrové aktivity, současně dochází k dalšímu postupnému oživování krizí postižených sektorů. Banka je v dobré kondici a připravena na další rozšiřování pobočkové sítě a svého portfolia produktů a služeb pro všechny klientské segmenty,“ uvedl generální ředitel banky Jiří Kunert.

Čistý výnos z úroků, poplatků a provizí bance meziročně stoupl o 2,4 procenta na 6,7 miliardy korun. Objem všeobecných provozních nákladů vzrostl o 2,8 procenta na téměř tři miliardy korun.

Objem úvěrů klientům se bance meziročně zvýšil o 2,6 procenta na 168,6 miliardy korun. Klientské vklady klesly o 1,6 procenta na 169,1 miliardy korun. Vlastní kapitál banky činil ke konci září téměř 31,5 miliardy korun, což je meziročně o 9,4 procenta více. Kapitálová přiměřenost vzrostla na 13,92 procenta.

Mateřské itaslké skupině UniCredit klesl zisk ve třetím čtvrtletí meziročně o 15 procent na 334 milionů eur (asi 8,2 miliardy korun). Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se ale zisk UniCredit zvýšil.

Autor: čtk, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finská vláda od příštího roku zavede zkušebně takzvaný všeobecný základní příjem. Vybraná skupina občanů bude od státu automaticky dostávat 560 eur (přes 15 tisíc korun) měsíčně.… více

Mobilní web