UniCredit Bank stoupl čistý zisk o 16 procent na 2,34 miliardy

10.11.2010 19:21   |  

Tuzemská UniCredit Bank, čtvrtá největší banka v Česku podle objemu aktiv, zvýšila za tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 16 procent na 2,34 miliardy korun. Celková aktiva banky meziročně mírně klesla na 257,5 miliardy korun.

„Uplynulé tři měsíce naznačily, že dále pokračuje pozitivní trend v oblasti vyvážené úvěrové aktivity, současně dochází k dalšímu postupnému oživování krizí postižených sektorů. Banka je v dobré kondici a připravena na další rozšiřování pobočkové sítě a svého portfolia produktů a služeb pro všechny klientské segmenty,“ uvedl generální ředitel banky Jiří Kunert.

Čistý výnos z úroků, poplatků a provizí bance meziročně stoupl o 2,4 procenta na 6,7 miliardy korun. Objem všeobecných provozních nákladů vzrostl o 2,8 procenta na téměř tři miliardy korun.

Objem úvěrů klientům se bance meziročně zvýšil o 2,6 procenta na 168,6 miliardy korun. Klientské vklady klesly o 1,6 procenta na 169,1 miliardy korun. Vlastní kapitál banky činil ke konci září téměř 31,5 miliardy korun, což je meziročně o 9,4 procenta více. Kapitálová přiměřenost vzrostla na 13,92 procenta.

Mateřské itaslké skupině UniCredit klesl zisk ve třetím čtvrtletí meziročně o 15 procent na 334 milionů eur (asi 8,2 miliardy korun). Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se ale zisk UniCredit zvýšil.

Autor: čtk, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web