UniCredit Bank v Česku a na Slovensku zvýšila zisk o čtvrtinu

Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 4,6 miliardy korun, což je meziroční růst o více než 24 procent. Celková aktiva banky ke konci září stoupla meziročně o téměř 16 procent na 590 miliard korun.

 UniCredit Bank
12.11.2015 9:07   |  

Z konkurenčních peněžních ústavů zatím výsledky zveřejnila Komerční banka, které v pololetí meziročně stoupl čistý zisk o 2,4 procenta na 9,9 miliardy korun, a Česká spořitelna, které klesl zisk o 0,8 procenta na 11,1 miliardy korun. Raiffeisenbank zveřejní výsledky dnes.

„Pokračujeme v dynamickém tempu růstu konsolidovaného čistého zisku, který převyšuje průměr obou trhů, kde působíme. I přes silné konkurenční prostředí dvouciferný nárůst klientských depozit odráží důvěru klientů v naši finanční skupinu,“ komentoval čísla generální ředitel banky Jiří Kunert.

Vyšší počet klientů

Konsolidovaný čistý výnos z úroků obou bank se zvýšil o čtyři procenta na 7,8 miliardy korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně vzrostly o 8,8 procenta na 2,9 miliardy. Náklady na úvěrové riziko klesly o téměř 37 procent na miliardu korun. Objem úvěrů se zvýšil o 7,4 procenta na 354 milionů korun. Objem vkladů vzrostl o 19,1 procenta na 348 milionů korun.

„Za našimi obchodními výsledky mimo jiné vidím zvyšující se počet nových klientů v Česku a na Slovensku a zároveň dynamický růst úvěrování v retailové i korporátní sféře. Růst správních nákladů máme plně pod kontrolou,“ uvedl finanční ředitel UniCredit Bank Gregor Hofstaetter-Pobst. UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.


Čtěte také:

Šéf české Commerzbank: Je tu příliš mnoho bank, které nejsou potřeba

Letitý soudní spor srazil finanční ústav Sberbank do ztráty

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web