UniCredit Bank v Česku otevře 40 nových poboček

25.11.2010 10:32   |  

Italská finanční skupina UniCredit v České republice otevře 40 nových poboček. Expanze bude zaměřena spíše na menší města, uvedl pro agenturu Bloomberg Jiří Kunert, šéf českého zastoupení banky. Celkově tak bude UniCredit v České republice provozovat přibližně sto poboček.

„Očekáváme další růst retailového bankovnictví a s tímto regionem to myslíme vážně,“ řekl Kunert.

„Česká republika je dobrý investiční cíl, životní standard je velmi vysoký a bankovní systém zatím není úplně rozvinutý,“ uvedla k plánované expanzi banky v Česku Karim Bertoni, analytička společnosti Banque Syz & Co.

Analytik Aldo Coni ze společnosti Keefe upozornil, že UniCredit nejspíše opustí trhy v Chorvatsku a na Balkáně, kde má pouze minoritní podíl, a bude se soustředit na ziskovější trhy. „Uvolněné prostředky z Balkánu by pomohly upevnit pozici firmy na nastupujících trzích jako je Polsko či Rusko a k expanzi retailového bankovnictví v České republice,“ řekl Aldo.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Česku zatím nehrozí nebezpečí, sešla se zpravodajská skupina

Česku zatím nehrozí nebezpečí, sešla se zpravodajská skupina

Česko zatím nemá informace, že by po útoku v Mnichově hrozilo zemi konkrétní nebezpečí. Na Twitteru to dnes oznámil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ve 13:00 se sešla… více

Mobilní web