UniCredit Bank ztrojnásobila zisk. Letos už neodepisovala řecké dluhopisy

Tuzemské UniCredit Bank stoupl za tři čtvrtletí meziročně čistý zisk o 196 procent na 2,27 miliardy korun. Výrazný růst zisku je částečně zkreslen tím, že loni banka odepsala řecké dluhopisy. Aktiva finančního ústavu meziročně vzrostla o 22 procent na 328 miliard korun.

UniCredit Bank
14.11.2012 13:15   |  

Vklady klientů stouply téměř o 23 procent na 201 miliard korun díky zájmu o spořicí produkty a vklady na běžných účtech. Nárůst vkladů byl posílen také ve firemním bankovnictví.

Úvěry klientům meziročně klesly o 0,8 procenta na 180 miliard korun. Vlastní kapitál banky vzrostl o 12,8 procenta na 37,3 miliardy korun. Kapitálová přiměřenost vzrostla ze 14,67 procenta na 15,94 procenta.

Generální ředitel Jiří Kunert uvedl, že banka v uplynulém období představila novinky v osobním bankovnictví, nový koncept osobních kont a službu placení mobilem Mobito. „Také uskutečnila největší firemní úvěr poskytnutý české společnosti, který výrazně překračuje rámec středoevropského regionu,“ dodal bez podrobností.


Čtěte také:

UniCredit chystá československou divizi

Českým bankám prudce roste zisk


Provozní náklady stouply meziročně o 1,4 procenta na 3,4 miliardy korun. „V prvních třech čtvrtletích tohoto roku jsme nadále pokračovali v otevírání nových poboček s důrazem na rozvoj franšízové obchodní sítě v menších městech pod značkou UniCredit Bank Expres, což se promítlo do plánovaného mírného nárůstu všeobecných provozních nákladů,“ vysvětlil finanční ředitel Gregor Hofstaetter-Pobst.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Stát křísí plány na jižní železniční spoj s Vídní

Stát křísí plány na jižní železniční spoj s Vídní

Ministerstvo dopravy si vzpomnělo na starou trasu někdejšího expresu Vindobona a začalo oprašovat plány na zavedení spoje z Prahy do Vídně přes jižní Čechy. Jedním z cílů by bylo… více

Mobilní web