UniCredit Bank ztrojnásobila zisk. Letos už neodepisovala řecké dluhopisy

Tuzemské UniCredit Bank stoupl za tři čtvrtletí meziročně čistý zisk o 196 procent na 2,27 miliardy korun. Výrazný růst zisku je částečně zkreslen tím, že loni banka odepsala řecké dluhopisy. Aktiva finančního ústavu meziročně vzrostla o 22 procent na 328 miliard korun.

UniCredit Bank
14.11.2012 13:15   |  

Vklady klientů stouply téměř o 23 procent na 201 miliard korun díky zájmu o spořicí produkty a vklady na běžných účtech. Nárůst vkladů byl posílen také ve firemním bankovnictví.

Úvěry klientům meziročně klesly o 0,8 procenta na 180 miliard korun. Vlastní kapitál banky vzrostl o 12,8 procenta na 37,3 miliardy korun. Kapitálová přiměřenost vzrostla ze 14,67 procenta na 15,94 procenta.

Generální ředitel Jiří Kunert uvedl, že banka v uplynulém období představila novinky v osobním bankovnictví, nový koncept osobních kont a službu placení mobilem Mobito. „Také uskutečnila největší firemní úvěr poskytnutý české společnosti, který výrazně překračuje rámec středoevropského regionu,“ dodal bez podrobností.


Čtěte také:

UniCredit chystá československou divizi

Českým bankám prudce roste zisk


Provozní náklady stouply meziročně o 1,4 procenta na 3,4 miliardy korun. „V prvních třech čtvrtletích tohoto roku jsme nadále pokračovali v otevírání nových poboček s důrazem na rozvoj franšízové obchodní sítě v menších městech pod značkou UniCredit Bank Expres, což se promítlo do plánovaného mírného nárůstu všeobecných provozních nákladů,“ vysvětlil finanční ředitel Gregor Hofstaetter-Pobst.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Stavební společnost Skanska Česká republika a Slovensko postaví 14,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D1 na východním Slovensku poblíž Košic. Hodnota stavby je 5,3 miliardy korun.… více

Mobilní web