Česká UniCredit Bank zvýšila zisk o 23 procent

4.8.2010 12:29   |  

UniCredit Bank Czech Republic, čtvrté největší bance v tuzemsku podle objemu aktiv, vzrostl v pololetí meziročně čistý zisk o 23 procent na 1,5 miliardy korun. Ve stejném období loňského roku vykázala banka zisk 1,2 miliardy korun.

„Prvních šest měsíců letošního roku potvrdilo pozitivní signály ze začátku roku, zlepšuje se podnikové úvěrové riziko a stejně tak nedochází k poklesu objemu úvěrování,“ komentoval výsledky generální ředitel banky Jiří Kunert. Banka podle něj ve druhém čtvrtletí zaznamenala rekordní objem prodeje hypotečních úvěrů.

Čistý výnos z úroků, poplatků a provizí meziročně mírně klesl o 0,9 procenta na 4,4 miliardy korun. Objem všeobecných provozních nákladů se naopak zvýšil o 1,8 procenta na téměř dvě miliardy korun. Objem úvěrů klientům se meziročně zvýšil o 3,5 procenta na 170,9 miliardy korun. Tvorba opravných položek a rezerv k nespláceným úvěrům klesla o 39,5 procenta na 711 milionů korun.

Celkový objem bilance UniCredit Bank se ke konci června meziročně snížil o 0,1 procenta na zhruba 258 miliard korun. Klientské vklady stouply o 0,8 procenta na 166,3 miliardy korun. Vlastní kapitál banky přesáhl ke konci června 28 miliard korun, což znamenalo meziročně o procento více. Kapitálová přiměřenost činila 12,7 procenta.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Čeští milionáři sází na reality, majetek jim roste rychleji než v Evropě

Čeští milionáři sází na reality, majetek jim roste rychleji než v Evropě

Česko patří mezi země s nejrychleji rostoucím počtem dolarových milionářů v Evropě. Tvrdí to studie poradenské firmy Cap Gemini, podle níž se loni řady tuzemských boháčů rozrostly… více

Mobilní web