UniCredit přes odpis části řeckých dluhopisů výrazně zvýšila zisk

3.8.2011 16:36   |  

Největší italská banka UniCredit vytvořila ve 2. čtvrtletí čistý zisk 511 milionů eur (asi 12,4 miliardy korun), což je meziroční nárůst o 245 procent. Loňský nízký zisk 148 milionů eur byl ale výsledkem vysokých odpisů nehmotného majetku. Více než trojnásobného růstu banka dosáhla navzdory tomu, že odepsala část řeckých dluhopisů v objemu 105 milionů eur. Analytici v průměru předpokládali, že čistý zisk banky vzroste na zhruba 471 milionů eur.

„Žijeme ve velmi náročných podmínkách,“ přiznal ředitel banky Federico Ghizzoni. Podrobnější výsledky ukazují, že čistý příjem z obchodování se ve čtvrtletí zvýšil zhruba pětinásobně na 290 milionů eur (více než sedm miliard korun). Do rezerv na ztrátové úvěry banka převedla 1,18 miliardy eur, což je o 31 procent méně než před rokem.

Růst zisku z obchodování částečně smazal pokles příjmů z poplatků, který činil 2,1 miliardy eur (asi 51 miliard korun). Meziročně se tak snížil o 3,4 procenta. Čistý úrokový příjem se snížil o 1,3 procenta a činil zhruba 3,9 miliardy eur (asi 94,7 miliardy korun).

Pozorně sledovaný ukazatel kapitálové přiměřenosti Core Tier 1 vzrostl na 9,12 procenta. UniCredit, která je i největší západní bankou ve střední a východní Evropě, tak splňuje i přísnější požadavky. Core Tier 1 ukazuje, jaký je poměr kvalitního kapitálu banky na celkových aktivech.


Čtěte také: UniCredit Bank chce do věřitelského výboru ECM


Akcie UniCredit na burze v Miláně reagovaly na příznivé výsledky růstem o 3,5 procenta na 1,16 eura. Během dne přitom ztrácely až 4,6 procenta. Index bankovních titulů Stoxx 600 přitom zhruba 0,7 procenta ztrácel. Od začátku července, kdy začal výprodej akcií italských bank i dluhopisů, ale už akcie UniCredit klesly asi o 23 procent.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s… více

Mobilní web