UniCredit v Česku letos vydělala už 2,5 miliardy, rostou jí hypotéky

Italské UniCredit Bank se v České republice daří. Za první tři čtvrtletí roku jí tady stoupl čistý zisk meziročně o devět procent na 2,48 miliardy korun. Důvodem je zejména větší objem obchodů, mimo jiné zvýšení hypoték a spotřebitelských půjček.

 UniCredit Bank
13.11.2013 11:09   |  

„Česká ekonomika se vrátila k mezikvartálnímu růstu a podobné tempo jako nyní si pravděpodobně udrží i po celý příští rok. Postupně by mělo dojít k oživení soukromé spotřeby i růstu investic ve firmách,“ uvedl šéf UniCredit Bank Czech Republic Jiří Kunert.

Podle něj oživení ekonomiky potvrzuje fakt, že UniCredit meziročně zvýšila celkově poskytnuté úvěry o víc než osm procent. „Jsem přesvědčen, že v tomto trendu budeme pokračovat i v následujícím období,“ dodal Kunert.

Bance vzrostl hlavně podíl úvěrů z retailové divize, spotřebitelské půjčky jí stouply o 41 procent a hypotéky skoro o pětinu. „Zvýšili jsme také o 18 procent objem poskytnutých úvěrů v klíčovém segmentu malých a středních podniků,“ poznamenal finanční ředitel UniCredit Gregor Hofstaetter-Pobst.

Poplatky vydělávají

Díky sílícímu objemu transakcí banka zlepšila i výběr poplatků. Čisté výnosy z poplatků a provizí za prvních devět měsíců roku vzrostly o 13,3 procenta na 1,56 miliardy korun. Naopak příjmy z úroků se snížily o 2,6 procenta na 4,58 miliardy.

„Klesající výnosy z úroků odráží všeobecný vývoj na bankovním trhu v prostředí nízkých úrokových sazeb a tlaku na marže u depozit,“ vysvětlil Hofstaetter-Pobst.

Vlastní kapitál UniCredit Bank CR vzrostl ve srovnání s 3. čtvrtletím 2012 o 1,5 % na 37,9 miliardy korun. Kapitálová přiměřenost se udržela na podobné úrovni jako v minulém období a dosahuje 15,83 procenta. Aktiva banky se snížily o 0,7 procenta na 325,7 miliardy.


Čtěte také:

Klienty UniCredit Bank čekají od 1.9. 2013 změny v sazebníku

AXA Bank v Česku končí. Klienty získá UniCredit Bank

Hackeři z Czechurity napadli web české UniCredit Bank. Nešlo o DDoS

Autor: vag

Komentáře

Čtěte také

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Ruská měna od začátku roku posílila vůči dolaru o 15 procent a Moskvě kvůli tomu přibývají starosti. Podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina tento vývoj může snížit… více

Mobilní web