UniCredit výrazně srazila úrok u hypotéky

31.3.2010 7:31   |  

UniCredit Bank chce přitáhnout více zájemců o hypotéky, proto přišla s novou konstrukcí úvěru. Ta sráží úrok až na 3,63 procenta ročně. Nový úvěr bude mít pohyblivou sazbu, která se může měnit jednou měsíčně.

Skládat se bude z mezibankovní sazby Pribor a bankovní přirážky, která je pevně stanovena minimálně na 2,71 procenta ročně. Startovací úrok tak nyní vychází na 3,93 procenta, pokud si zákazník vezme i pojištění k hypotéce, sazba bude činit 3,63 procenta ročně – což platí po dobu prvních tří měsíců od uvedení hypotéky na trh. V tuto chvíli je to nejnižší sazba na trhu. Banka ji ale poskytne jen do hodnoty úvěru do 85 procent ceny nemovitosti, do devadesáti procent bude sazba o jeden procentní bod vyšší.

Banka umožní čtyřikrát do roka mimořádné splátky hypotéky, zákazník v tomto případě zaplatí navíc jedno procento ze zbývající částky jistiny úvěru. Lidé také budou moci přejít na hypotéku s fixním úrokem.

Ke snižování úrokových sazeb v poslední době přistupují i ostatní banky. Komerční banka snížila sazby u všech fixací, úročení nyní začíná na 4,69 procenta ročně. Od dubna snižuje úroky rovněž GE Money Bank, u které budou začínat na 4,69 procenta ročně.

Nový typ hypotéky hodlá uvést na trh také Raiffeisenbank – takzvanou offsetovou hypotéku. Tam bude možné získat až polovinu dosavadního úročení úvěru, pokud klient v bance složí prostředky v potřebné výši. UniCredit Bank podobně jako Česká spořitelna vyškolila vlastní hypoteční poradce. ČS bude mít 200 poradců, UniCredit Bank otevírá 22 hypotečních center.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

V průmyslové zóně Triangle nedaleko Žatce začaly terénní práce pro továrnu na výrobu pneumatik. Stavba jihokorejského Nexenu začne ale až v příštím roce, termín otevření se totiž… více

Mobilní web