UniCredit znovu propaguje úvěry pro developery

20.4.2011 8:10   |  

Banka UniCredit rozjela kampaň, v níž nabízí financování menším developerům. V odeznívající krizi se snaží zvýšit podíl financování malých, hlavně rezidenčních projektů. „Předpokládáme, že za první dvě čtvrtletí dosáhne objem úvěrů celkem 1,2 miliardy korun, což by byl meziroční nárůst o dvacet procent,“ uvedl ředitel financování nemovitostí Majordomus Ivo Caha. „Strategie developerů se změnila v náš prospěch. Bytové projekty teď staví po menších etapách,“ doplnil.

U rezidenčních developerských projektů teď UniCredit požaduje minimálně 30 procent vlastních zdrojů a stejný podíl předprodaných bytů. „Obecně jsou důležitější předprodeje. Pokud jsou vysoké, jsme ochotni jít i na nižší podíl vlastních zdrojů. Historicky se nám potvrdilo, že neprodáváli se projekt od samého začátku, neprodává se nikdy,“ vysvětlil Caha.

Banka tvrdí, že díky větší orientaci na menší projekty, neměla ani z minulosti mnoho špatných úvěrů. „V Praze i Brně už v portfoliu nemáme problémové projekty. Jediným rizikovým regionem je teď Ostrava,“ řekl Caha. V uplynulých třech letech banka poskytovala každoročně úvěry na malé developerské projekty v objemu zhruba dvou miliard korun.

Autor: >dna

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web