UniCredit zvýšila pololetní zisk o 12 procent, pomohl prodej podílu ve Visa Europe

Česká a slovenská UniCredit vydělala v letošním prvním pololetí 3,5 miliardy korun, tedy o takřka 12 procent více než loni. Výdělky banky z hlavních pilířů byznysu se však oproti loňskému roku snížily. Výsledkům však vedle nižších nákladů na špatné úvěry pomohl prodej podílu v kartové asociaci Visa Europe. Konkrétní inkasovanou částku však banka odmítla uvést.

Pobočka UniCredit Bank v pražských Holešovicích
4.8.2016 9:12   |  

„Nízké úrokové sazby a sílící konkurenční boj na bankovním trhu se projevují v mírném poklesu čistých výnosů z úroků i poplatků a provizí. Zvyšující se regulatorní požadavky mají další dopady na růst správních nákladů bank včetně té naší,“ uvedl finanční ředitel české a slovenské UniCredit Gregor Hofstaetter-Pobst.


Čtěte také: Zisk italské skupiny UniCredit vzrostl ve čtvrtletí o 75 procent


Příjmy z poplatků klesly bance oproti loňskému prvnímu pololetí o bezmála dvě procenta, o 2,3 procenta pak zeslábl i příjem z úroků. Objem klientských úvěrů přitom vzrostl o téměř pět procent. Výsledky zatížily i regulatorní náklady, zejména odvody do protikrizového Rezolučního fondu a do Fondu pojištění vkladů přidaly k loňské sumě správních nákladů takřka 14 procent navíc.


Čtěte také:

UniCredit klesl zisk o pětinu, banka to připisuje nákladné restrukturalizaci

UniCredit banka prodala svou centrálu pojišťovně Generali

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web