Upravené výsledky Grouponu jsou před vstupem na burzu mnohem skromnější

26.9.2011 14:36   |  

Slevový gigant Groupon chce dostát svému závazku a zahájit veřejnou nabídku akcií, ale načasování zatím zůstává nejisté. Groupon před oddáleným primárním úpisem akcií (IPO) výrazně upravil své finanční výsledky za loňský rok – původně uváděné příjmy 713,4 milionu dolarů snížil o více než polovinu, na 312,9 milionu dolarů. Groupon také oznámil, že po pěti měsících odchází výkonná „dvojka“ ve firmě, Margo Georgiadisová, zpět ke svému dřívějšímu zaměstnavateli – Google.

Kdy tedy dojde k úpisů akcií největší slevové společnosti není jasné, protože regulační orgány SEC se rozhodly přezkoumat IPO dokumenty společnosti mnohem agresivněji, než se původně očekávalo.

Problém je v tom, že Groupon jako příjem vykazoval celou částku z prodaného kuponu. Jestliže prodal kupon za deset dolarů, započítal si deset dolarů jako příjem, i když část peněz obratem poukazoval provozovatelům služeb nebo prodejcům zboží. Nyní upravené výsledky už zahrnují pouze provizi, kterou prodejem kuponů společnost získá.


Čtěte také: Groupon se chystá na burzu, již podal žádost


Podklady ke vstupu na burzu které měly regulační orgány od Grouponu k dispozici, neobsahovaly tradiční výkaz zisků a ztrát, ale podle nového ukazatele, tzv. „upraveného CSOI“ firma loni vydělala 60,6 milionu dolarů. Po připočtení obrovských částek vydaných na marketing a akvizici jiných firem však vychází ztráta přes 413 milionů.

Groupon se usadil v Dánsku

Minulý týden Groupon oznámil spuštění svého nového slevového protálu v Dánsku. Prostřednictvím Grouponu dánští klienti moci využívat nabídek místních firem zatím ve čtyřech největších dánských městech – Kodani, Arhusu, Alborgu a Odense. V Česku fungují desítky slevových severů, Groupon tu však zatím nepůsobí.

Autor: nes

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web