USA chtějí po Bank of America kvůli podvodu 2,1 miliardy dolarů

Vláda Spojených států požádala soud, aby nařídil finanční společnosti Bank of America zaplatit pokutu 2,1 miliardy dolarů (téměř 43 miliard Kč). Důvodem je podle agentury Reuters podvod související s nekvalitními hypotečními cennými papíry, které prodávala společnost Countrywide jakožto divize Bank of America.

 Bank of America
30.1.2014 21:16   |  

Případ se týká hypotečního programu společnosti Countrywide, který v letech 2007 a 2008 způsobil vysoké ztráty polostátním hypotečním agenturám Fannie Mae a Freddie Mac. Bank of America koupila Countrywide v roce 2008, tedy na samém začátku globální finanční krize.

Porota již loni v listopadu rozhodla, že Bank of America je za podvod zodpovědná. Vláda původně žádala pokutu 864 milionů dolarů, nyní však svůj požadavek zvýšila. Nová částka je podle vlády založena na příjmech, které podvod bance Countrywide přinesl. Původně navrhovaná výše pokuty odrážela rozsah ztrát způsobených agenturám Fannie Mae a Freddie Mac.

Bank of America zaplatila za převzetí Countrywide asi 2,5 miliardy USD. Podle analytiků ale tato akvizice stála firmu další desítky miliard dolarů kvůli právním sporům a odpisům majetku.


Čtěte také:

Další pokuta za hypoteční bublinu. USA si tentokrát vyšláply na Bank Of America

Trest za krizi: na řadě je Bank of America

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web