Úspěšné čtvrtletí. Buffet zvýšil zisk o polovinu

Investiční impérium Warrena Buffetta letos již vydělalo přes 95 miliard korun. Nejvíce se dařilo pojišťovnám.

Warren Buffett
4.5.2013 10:48   |  

Zisk investiční společnosti Berkshire Hathaway v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl o 51 procent na 4,89 miliardy dolarů(95,7 miliardykorun). K růstu nejvíce přispěly pojišťovací aktivity a zvýšení hodnoty investic. Firma, jejímž zakladatelem a šéfem je známý miliardář Warren Buffett, to uvedla v prohlášení.

Příjmy se za tři měsíce do konce března zvýšily o 15 procent na 43,87 miliardy dolarů. Provozní zisk stoupl o 42 procent na 3,78 miliardy dolarů. Podle Buffetta je provozní zisk lepším měřítkem skutečného výkonu firmy, protože nezahrnuje zisk nebo ztrátu z investic a finančních derivátů.

Provozní zisk z pojišťovacích aktivit se zdvojnásobil na 1,7 miliardy dolarů. Provozní zisk z aktivit mimo pojišťovnictví stoupl o 12 procent na 2,25 miliardy dolarů. Hodnota investic a finančních derivátů stoupla na 1,1 miliardy z 580 milionůdolarů.

Buffettova firma vlastní téměř 80 dceřiných společností z mnoha oblastí. Kromě pojišťovnictví jsou to třeba výroba nábytku, oděvů, klenotů, cukrovinek, potravin a chemikálií. Má rovněž významné investice ve firmách Coca-Cola, Wells Fargo a IBM.


Čtěte více:

Buffett neodolal a vstoupil na Twitter

Buffett: Dluhopisy jsou hloupá investice, vyplatí se akcie. A kečup je navždy

Nejbohatším člověkem světa zůstává Slim, Buffett z první trojky vypadl


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web