V anketě o nejvstřícnější banku zvítězila GE Money Bank

18.1.2011 11:48   |  

Nejvstřícnější bankou, která působí na českém trhu, je za celý loňský rok GE Money Bank. Druhé nejvyšší hodnocení získala Poštovní spořitelna ze skupiny ČSOB a třetí místo obsadila Raiffeisenbank. Vyplývá to z výsledků projektu OVB Vstřícná banka.

V samotném čtvrtém čtvrtletí se stala nejvstřícnější bankou Fio banka, která tak obhájila prvenství z předchozího čtvrtletí. Jelikož Fio banka byla do soutěže zahrnuta až v 3. čtvrtletí, nebyla hodnocena za celý rok. Druhá nejlépe hodnocená banka ve čtvrtém čtvrtletí byla GE Money Bank, třetí Poštovní spořitelna. Nejnižší hodnocení obdržela mezi 12 bankovními domy stejně jako v předchozím čtvrtletí Citibank.

Hodnocení OVB Vstřícná banka sestává ze tří složek. Produkty a služby bank posuzuje osmičlenná porota složená z finančních odborníků, kteří nejsou zaměstnanci ani spolupracovníky žádné z hodnocených institucí. Bankovní poplatky vyhodnocuje server bankovnipoplatky.com, celkovou image bank hodnotí návštěvníci webu vstricnabanka.cz.

Z maximálně možného hodnocení ve výši 100 procent získala za celý rok 2010 GE Money Bank 65,5 procenta, Poštovní spořitelna 64,1 procenta a Raiffeisenbank 63,3 procenta.

Generálním partnerem projektu je poradenská společnosti OVB Allfinanz.

Nejúspěšnější banky v klientském ratingu OVB Vstřícná banka v roce 2010

Banka Průměrné hodnocení
GE Money Bank 65,51 %
Poštovní spořitelna 64,12 %
Raiffeisenbank 63,33 %
Komerční banka 63,16 %
Česká spořitelna 62,48 %

zdroj: pořadatelé soutěže

Výsledky jednotlivých čtvrtletí roku 2010

Čtvrtletí Nejvstřícnější banka
I. Raiffeisenbank
II. GE Money Bank
III. Fio banka
IV. Fio banka
Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

Vybraní testeři si mohou v Singapuru objednat zdarma jízdu autonomním vozem. Asijská metropole se tak stala prvním místem na světě, kde začalo jezdit se zákazníky "samořídící"… více

Mobilní web