V anketě o nejvstřícnější banku zvítězila GE Money Bank

18.1.2011 11:48   |  

Nejvstřícnější bankou, která působí na českém trhu, je za celý loňský rok GE Money Bank. Druhé nejvyšší hodnocení získala Poštovní spořitelna ze skupiny ČSOB a třetí místo obsadila Raiffeisenbank. Vyplývá to z výsledků projektu OVB Vstřícná banka.

V samotném čtvrtém čtvrtletí se stala nejvstřícnější bankou Fio banka, která tak obhájila prvenství z předchozího čtvrtletí. Jelikož Fio banka byla do soutěže zahrnuta až v 3. čtvrtletí, nebyla hodnocena za celý rok. Druhá nejlépe hodnocená banka ve čtvrtém čtvrtletí byla GE Money Bank, třetí Poštovní spořitelna. Nejnižší hodnocení obdržela mezi 12 bankovními domy stejně jako v předchozím čtvrtletí Citibank.

Hodnocení OVB Vstřícná banka sestává ze tří složek. Produkty a služby bank posuzuje osmičlenná porota složená z finančních odborníků, kteří nejsou zaměstnanci ani spolupracovníky žádné z hodnocených institucí. Bankovní poplatky vyhodnocuje server bankovnipoplatky.com, celkovou image bank hodnotí návštěvníci webu vstricnabanka.cz.

Z maximálně možného hodnocení ve výši 100 procent získala za celý rok 2010 GE Money Bank 65,5 procenta, Poštovní spořitelna 64,1 procenta a Raiffeisenbank 63,3 procenta.

Generálním partnerem projektu je poradenská společnosti OVB Allfinanz.

Nejúspěšnější banky v klientském ratingu OVB Vstřícná banka v roce 2010

Banka Průměrné hodnocení
GE Money Bank 65,51 %
Poštovní spořitelna 64,12 %
Raiffeisenbank 63,33 %
Komerční banka 63,16 %
Česká spořitelna 62,48 %

zdroj: pořadatelé soutěže

Výsledky jednotlivých čtvrtletí roku 2010

Čtvrtletí Nejvstřícnější banka
I. Raiffeisenbank
II. GE Money Bank
III. Fio banka
IV. Fio banka
Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice Fotogalerie

Stát půjčí těžební společnosti OKD, která je v úpadku, 700 milionů korun. Na středečním jednání o tom rozhodla vláda. Peníze půjčí státní podnik Prisko, který spadá pod… více

Mobilní web