V bankách ubyla čtvrtina volných míst

Poptávka firem po zaměstnancích a představy zájemců o práci se podle personalistů moc nepotkávají. Mladí absolventi vysokých škol chtějí pracovat v bankách, tam ale volná místa výrazně ubývají. Podniky chtějí strojírenské a IT kádry, kterých je na trhu stále nedostatek.

ilustrační foto, Zuno banka
27.3.2015 7:57   |  

„Společnosti se stále více potýkají s takzvanou talentovou neshodou kandidátů,“ konstatuje Ladislav Kučera, ředitel české pobočky personalistické Hays.

Například v bankovnictví se podle zprávy Hays loni objevilo o čtvrtinu méně pracovních nabídek než o rok dříve. Důvodem může být jak optimalizace finančních týmů, tak i obecně nízká fluktuace v oboru. Ještě hůře než absolventi jsou na tom v bankovním byznysu zkušení zaměstnanci. Řada seniorních pozic totiž postupně zaniká.

„V rámci optimalizace finančních týmů je méně zejména seniorních pozic. Role nyní často kumulují zodpovědnost za více úseků,“ říká Kučera.


Čtěte také:

Banky propouštějí, ČSOB opustí 250 zaměstnanců, Českou spořitelnu 600

Pracovní trh se vrací do stavu před recesí, platy ale výrazně nerostou

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Rakušané budou znovu volit prezidenta, rozhodl ústavní soud

Rakušané budou znovu volit prezidenta, rozhodl ústavní soud aktualizováno

Rakousky ústavní soud zrušil výsledky druhého kola prezidentských voleb. Své rozhodnutí odůvodnil nesrovnalostmi při sčítání hlasů. Volby velmi těsně vyhrál kandidát Zelených… více

Komerční prezentace
Mobilní web