Záchrana červených telefonních budek v Británii: budou v nich bankomaty

27.12.2010 10:45   |  

Červené telefonní budky, které jsou jedním ze symbolů Británie, se kvůli mobilním telefonům stávají ohroženým druhem. Britská společnost British Telecom (BT) se je nyní snaží zachránit tím, že do nich začíná instalovat bankomaty.

Po celé Británii je nyní asi 12 tisíc budek, se kterými se turisté fotografují, případně zkouší, kolik se jich do budky vejde. K telefonování je ale používá čím dále méně lidí a podle BT asi polovině zbývajících budek hrozí likvidace.

Vedení BT uvedlo, že za poslední dva roky kleslo užívání telefonních automatů o polovinu. Už nyní byla řada budek zlikvidována, prodána nebo exportována jako suvenýry.

BT nyní v anglickém městě Peterborough otevřela již druhou budku předělanou na bankomat a věří, že tato inovace pomůže zachovat jeden ze symbolů země na britských ulicích. Majitel bankomatu totiž platí BT poplatek za užívání budky, která má již všechno potřebné vedení.

„BT se snaží najít inovativní řešení, aby mohla zachovat budky, protože počet hovorů z telefonních automatů se stále snižuje,“ řekl mluvčí společnosti.

Červenou telefonní budku navrhl v roce 1924 architekt Giles Gilbert Scott a je vysoká asi dva a půl metru.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web