V České republice je přes 200 ultraboháčů

Rychlý růst tuzemské ekonomiky vytváří novou byznysovou elitu, která má v investičním majetku přes třicet milionů dolarů, což v korunách představuje částku 730,5 milionu korun. „Přesné číslo není známé, ale lze odvodit, že je to jedno procento z milionářské populace, což je zhruba 210 lidí,“ uvedl pro E15 generální ředitel poradenské společnosti Capgemini Czech Republic Zdeněk Přibyl.

Petr Kellner
29.9.2015 7:58   |  

Capgemini společně s RBC Wealth Management vydává studii o světovém bohatství. Studie zkoumá počet dolarových milionářů ve světě a jejich bohatství. Dolarové milionáře přitom dělí na tři kategorie: milionáře s majetkem od jednoho do pěti milionů, boháče s majetkem mezi pěti a třiceti miliony a ultraboháče s jměním přes třicet milionů dolarů.

Právě ultraboháči zažívají skvělé časy, jejich počet roste rychleji, než je tomu u ostatních dvou kategorií. „Jejich nárůst je podle studie progresivnější, a to meziročně o 8,6 procenta,“ dodává Přibyl. Nejrychleji se počet lidí s majetkem přes třicet milionů dolarů zvyšoval v Indii (31,1 procenta) a v Číně, kde vzrostl o téměř dvaadvacet procent.

Kompletní žebříček v týdeníku Euro
Kompletní žebříček sta nejbohatších Čechů a Slováků najdete ve speciálním vydání týdeníku Euro, které vychází dnes. Speciál přináší rovněž exkluzivní rozhovor s nejbohatší Polkou Grażynou Kulczykovou, seznam nejbohatších Středoevropanů, příběhy krachů světových a tuzemských miliardářů nebo téma o investicích miliardářů do umění.

Na celém světě bylo loni celkem 139 tisíc lidí s investičním majetkem nejméně třicet milionů dolarů. Přestože jde jen o jedno procento světových dolarových milionářů, vlastní téměř 35 procent z celkového majetku 56,4 bilionu dolarů. Kontrolují tak jmění v astronomické výši 19,57 bilionu dolarů.

Ultraboháči zažívají skvělé časy, jejich počet roste rychleji, než je tomu u ostatních dvou kategorií. Meziročně jich přibylo o 8,6 procenta

Výsledky studie o českých ultraboháčích s majetkem okolo tři čtvrtě miliardy korun se podobají odhadům expertů o počtu korunových miliardářů. „V České republice a na Slovensku je zhruba 300 lidí, které lze označit za korunové miliardáře,“ uvádí Jaroslav Havel, řídící partner advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners.

Žebříček stovky nejbohatších Čechů a Slováků sestavuje týdeník Euro. Do elitní stovky se dostali lidé s majetkem v průměrné výši nejméně 2,65 miliardy korun.

Světoví boháči
Výše majetku investičního (v dolarech) Počet lidí (v tisících) Meziroční růst (v %)
1 až 5 milionu 13 185 6,6
5 až 30 milionu 1325 7,7
více než 30 milionu 139 8,6

Čtěte také:

Týdeník Euro vydává speciál EURO TOP miliardáři 2015. Žebříček se proměnil

Stovka nejbohatších Čechů a Slováků má skoro bilion korun

Vladan Gallistl Autor: Vladan Gallistl redaktor deníku E15 a týdeníku Euro

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web