V Česku a na Slovensku se UniCredit dařilo, vykázala zisk 3,2 miliardy

Česká a slovenská UniCredit Bank vytvořila v roce 2013 čistý zisk 3,2 miliardy korun. Vykázala tak podobný zisk, jaký měla o rok dříve, informovala dnes banka ČTK. Celková aktiva banky stoupla meziročně o 46 procent na 465 miliard Kč, a to vlivem fúze UniCredit Bank v Česku a na Slovensku a silného obchodního růstu.

 UniCredit Bank
11.3.2014 18:28   |  

„K 1. prosinci 2013 jsme dokončili první přeshraniční fúzi obou bank operujících v ČR a na Slovensku. Díky silné poptávce po hypotečních a spotřebitelských úvěrech v obou zemích a po strukturovaném financování, kde se banka podílela na největších transakcích na obou trzích, jsme zvýšili úvěry poskytnuté klientům na českém trhu o deset procent a na Slovensku o devět procent. Zároveň se zvýšily klientské vklady díky výraznému nárůstu nových klientů,“ komentoval výsledky generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Bank Jiří Kunert.

Vzhledem k tomu, že fúze UniCredit Bank Czech Republic a UniCredit Bank Slovakia byla dokončena k 1.12. 2013, ale účetně k 1.7.2013, auditovaná účetní uzávěrka banky za loňský rok se skládá z výsledku UniCredit Bank Czech Republic za 12 měsíců roku 2013, výsledku UniCredit Bank Slovakia od července do listopadu 2013 a výsledku slovenské pobočky za prosinec 2013.

„I přes dlouhodobě trvající prostředí nízkých úrokových sazeb jsme meziročně zvýšili úroveň čistých výnosů z úroků o 15 procent a čistých výnosů z poplatků a provizí o 38 procent. Po očištění o vliv fúze a změnu metodiky účtování jsou úrokové výnosy přibližně ve stejné výši jako v loňském roce a čistý výnos z poplatků a provizí vzrostl o sedm procent,“ uvedl finanční ředitel UniCredit Bank Gregor Hofstaetter-Pobst.

Klientská základny roste, tvrdí banka

Provozní výnosy stouply meziročně o 25 procent, bez vlivu fúze v Česku o osm procent. Silný nárůst reflektuje podle něj dynamicky rostoucí klientskou základnu a vyšší objemy transakcí. Provozní náklady se zvýšily na 6,1 miliardy korun. Nárůst ovlivnily jednorázové náklady na fúzi a vyššími bankovní odvody na Slovensku, dodal Hofstaetter-Pobst.

Úvěry klientům se výrazně zvýšily o 57 procent, bez vlivu fúze v ČR o deset procent. Vklady klientů meziročně vzrostly rovněž o 57 procent, bez vlivu fúze v Česku o pětinu. Kapitálová přiměřenost na konci roku 2013 dosáhla 15,7 procenta.

Na základě strategického rozhodnutí skupiny UniCredit převzít leasingové společnosti do portfolia banky dochází v březnu 2014 k akvizici obou společností, a to UniCredit Leasing v ČR a UniCredit Leasing na Slovensku.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.


Čtěte také:

Špatné úvěry a odpisy přivedly italskou UniCredit do ztráty 14 miliard eur

Jiří Kunert: Bankám se díky intervenci trochu vylepší účetnictví

Autor: pav, čtk

Komentáře

Čtěte také

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Nejstarším žijícím člověkem je patrně Indonésan, který tvrdí, že je mu 145 let. Podle údajů na jeho občanském průkazu se narodil 31. prosince 1870 a místní úřady toto datum… více

Mobilní web