V Česku jsou zadluženy téměř dvě pětiny domácností

22.3.2011 14:51   |  

V České republice jsou zadluženy téměř dvě pětiny domácností a většina z nich je v současné době schopna své dluhy splácet. Vyplývá to z výsledků aktuálního průzkumu agentury Médea Research.

Hypotéku, spotřebitelský nebo bankovní úvěr či jinou formu půjčky od rodiny nebo známých si pořídilo 39 procent českých domácností, uvedl průzkum. Téměř 84 procent zadlužených je v současné době schopno dluhy splácet a zároveň 65 procent lidí nemá strach, že v budoucnosti nebude moci splátkový kalendář dodržet.

Naopak obavami z budoucích splátek trpí 27 procent osob žijících v domácnostech, které mají dluhy, přičemž u 14 procent lidí se tyto obavy naplnily a vyústily v problémy se splátkami. Osm procent dlužníků nedokázalo na otázku ohledně strachu z budoucího splácení jednoznačně odpovědět.

V rámci celkové populace starší 18 let tak v domácnostech majících větší či menší problémy se splácením svých dluhů žije téměř šest procent lidí, shrnul průzkum.

Šetření se uskutečnilo na počátku března a účastnilo se ho 509 lidí starších 18 let.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Čínští lékaři mohou dál působit ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, a to na základě výjimky ministerstva zdravotnictví. Tradiční čínská medicína se tak dál bude prosazovat v… více

Mobilní web