V Česku jsou zadluženy téměř dvě pětiny domácností

22.3.2011 14:51   |  

V České republice jsou zadluženy téměř dvě pětiny domácností a většina z nich je v současné době schopna své dluhy splácet. Vyplývá to z výsledků aktuálního průzkumu agentury Médea Research.

Hypotéku, spotřebitelský nebo bankovní úvěr či jinou formu půjčky od rodiny nebo známých si pořídilo 39 procent českých domácností, uvedl průzkum. Téměř 84 procent zadlužených je v současné době schopno dluhy splácet a zároveň 65 procent lidí nemá strach, že v budoucnosti nebude moci splátkový kalendář dodržet.

Naopak obavami z budoucích splátek trpí 27 procent osob žijících v domácnostech, které mají dluhy, přičemž u 14 procent lidí se tyto obavy naplnily a vyústily v problémy se splátkami. Osm procent dlužníků nedokázalo na otázku ohledně strachu z budoucího splácení jednoznačně odpovědět.

V rámci celkové populace starší 18 let tak v domácnostech majících větší či menší problémy se splácením svých dluhů žije téměř šest procent lidí, shrnul průzkum.

Šetření se uskutečnilo na počátku března a účastnilo se ho 509 lidí starších 18 let.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web