V Deutsche Bank skončili oba výkonní ředitelé. Banku dusí soudní spory

Z vedení německé Deutsche Bank odcházejí dva nejvyšší výkonní ředitelé Anshu Jain a Jürgen Fitschen. Oznámilo to dnes vedení největšího německého bankovního ústavu. Ředitele ve funkci nahradí člen dozorčí rady John Cryan, který dříve pracoval pro švýcarskou UBS.

 Deutsche Bank (ilustrační foto)
7.6.2015 19:29   |  

Dvaapadesátiletý Jain a šestašedesátiletý Fitschen stáli v čele banky od roku 2012 a mandát jim měl vypršet v březnu 2017. Jain odejde z funkce koncem června, ale byl požádán, aby působil v bance jako konzultant do ledna příštího roku. Fitschen si funkci ponechá do příští valné hromady, která se uskuteční napřesrok v březnu. Čtyřiapadesátiletý Cryan se stane výkonným ředitelem v červenci a bude tuto funkci vykonávat sám

V Mnichově začal koncem května soud s Fitschenem a dalšími čtyřmi bývalými vysokými představiteli Deutsche Bank. Prokuratura je loni obvinila, že v civilním sporu o odškodné za bankrot mediální skupiny Kirch Media podali zavádějící informace. Mezi obviněnými jsou i Fitschenovi předchůdci v čele banky Josef Ackermann a Rolf Breuer.

Nevítaný spor

Všichni obvinění, mezi něž patří také dva bývalí členové představenstva Clemens Börsig a Tessen von Heydebreck, uvedli, že se cítí nevinni. Obviněným podle prokuratury hrozí trest odnětí svobody v délce od šesti měsíců do deseti let.

Pro banku je soudní spor nevítaný, protože ústav prochází strategickým přehodnocením svých aktivit. Fitschen a Jain před soudním procesem oznámili, že banka v příštích letech zruší více než čtvrtinu poboček, opustí zhruba desetinu zemí, ve kterých nyní působí, a omezí své aktivity v investičním bankovnictví.


Čtěte také:

Prali Rusové přes Deutsche Bank špinavé peníze? Banka zahájila audit

Deutsche Bank doplatila na soudní spory. Čtvrtletní zisk klesl na polovinu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web