V insolvenčním řízení se Sazkou se objevil další hráč, hlásí se k němu Vítek

23.2.2011 19:25   |  

aktualizováno Pohledávky za Sazkou v hodnotě 254 milionů korun dnes do insolvenčního řízení přihlásila společnost Eto. K firmě se otevřeně hlásí Radovan Vítek, přestože s ní není vlastnicky spřízněn. První soudní jednání s loterijní společností se uskuteční v polovině dubna.

Firma Eto měla dvě přihlášené pohledávky získat od J&T Banky. Pohledávky jsou na částky 247 milionů korun a sedm milionů korun, vzniknout měly na základě kontokorentního úvěru společnosti Bestsport. Ta však dluh neuhradila, přičemž právě Sazka se za Bestsport měla zaručit.

Pohledávku do řízení už přihlásila například i Le Cheque Déjeuner, ta chce po Sazce zhruba 4,4 milionu korun. Další Vítkova firma Sidereus Holdings chce po Sazce přes 413 milionů korun. KKCG podnikatele Karla Komárka 408,8 milionu korun.

Mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková uvedla, že první soudní jednání se Sazkou se bude pravděpodobně konat v polovině dubna.

Insolvenční návrh podal na Sazku v pondělí 17. ledna hlavní věřitel firmy, realitní magnát Radovan Vítek, a to prostřednictvím společnosti Moranda. Ta odkoupila část pohledávek Sazky od Komerční banky, po Sazce chce zhruba 430 milionů korun. Vítek má pohledávky za Sazkou za zhruba 1,5 miliardy korun, vlastní také zhruba čtvrtinu jejích dluhopisů.

Od pondělí 21. února soud určil Sazce předběžného správce pro insolvenční řízení, stal se jím pražský advokát Josef Cupka. Jmenování předběžného věřitelského výboru soud zamítl.

Autor: mediafax, bru, čtk

Komentáře

Čtěte také

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Stavební společnost Skanska Česká republika a Slovensko postaví 14,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D1 na východním Slovensku poblíž Košic. Hodnota stavby je 5,3 miliardy korun.… více

Mobilní web