V pondělí bude protest proti bankovním poplatkům

25.2.2011 21:15   |  

Takzvaný Den protestu proti bankovním poplatkům se již počtvrté uskuteční v poslední únorový den. O akci informoval Patrik Nacher ze serveru bankovnipoplatky.com. Návštěvníci webu chtějí protestovat tím, že tento den nebudou dělat žádné bankovní operace, ze kterých se platí poplatky.

„Cílem této iniciativy bylo a je upozornit na problematiku bankovních poplatků v ČR zajímavou a nevšední formou,“ uvedl Nacher.

„Je potřeba připomínat, že čeští bankovní klienti platí poplatky za základní bankovní služby u bank, kde poplatky v takové výši nemají ani jejich mateřské banky. Český klient tak v zásadě dotuje bohatší klienty v zemích na západ od našich hranic,“ dodal.

V předchozích letech se dne protestu proti bankovním poplatkům podle Nachera zúčastnily dva finanční ústavy - mBank a družstevní záložna Fio, dnešní Fio banka.

Za jeden kalendářní den vyberou banky v Česku na poplatcích téměř 100 milionů korun. Částka vznikla dělením celkového zisku z poplatků a provizí po odečtení nákladů na výběr poplatků a provizí a počtem dní v roce. „Jde o údaje za rok 2009. Výsledky za celý rok 2010 budou známy na konci března 2011,“ sdělil Nacher.

Server bankovnipoplatky.com je známý organizováním hlasování o nejabsurdnější bankovní poplatek. Na počátku března vyhlásí nejabsurdnější bankovní poplatek pro rok 2010.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web