V pondělí bude protest proti bankovním poplatkům

25.2.2011 21:15   |  

Takzvaný Den protestu proti bankovním poplatkům se již počtvrté uskuteční v poslední únorový den. O akci informoval Patrik Nacher ze serveru bankovnipoplatky.com. Návštěvníci webu chtějí protestovat tím, že tento den nebudou dělat žádné bankovní operace, ze kterých se platí poplatky.

„Cílem této iniciativy bylo a je upozornit na problematiku bankovních poplatků v ČR zajímavou a nevšední formou,“ uvedl Nacher.

„Je potřeba připomínat, že čeští bankovní klienti platí poplatky za základní bankovní služby u bank, kde poplatky v takové výši nemají ani jejich mateřské banky. Český klient tak v zásadě dotuje bohatší klienty v zemích na západ od našich hranic,“ dodal.

V předchozích letech se dne protestu proti bankovním poplatkům podle Nachera zúčastnily dva finanční ústavy - mBank a družstevní záložna Fio, dnešní Fio banka.

Za jeden kalendářní den vyberou banky v Česku na poplatcích téměř 100 milionů korun. Částka vznikla dělením celkového zisku z poplatků a provizí po odečtení nákladů na výběr poplatků a provizí a počtem dní v roce. „Jde o údaje za rok 2009. Výsledky za celý rok 2010 budou známy na konci března 2011,“ sdělil Nacher.

Server bankovnipoplatky.com je známý organizováním hlasování o nejabsurdnější bankovní poplatek. Na počátku března vyhlásí nejabsurdnější bankovní poplatek pro rok 2010.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web