V USA skončila další banka, letos jich bylo již 12

Americké úřady zavřely finanční ústav Global Commerce Bank, který působil ve státě Georgia na jihu USA. Od začátku letošního roku tak ve Spojených státech muselo skončit zatím 12 bank. Jde převážně o malé obecní banky, jejichž aktiva dosahují maximálně stovek milionů dolarů.

 Dolary
4.3.2012 12:37   |  

Global Commerce Bank, která má čínského majitele, působila ve městě Doraville a její celková aktiva činila 143,7 milionu dolarů (asi 2,7 miliardy korun). Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) uvedla, že některé vklady banky převzal finanční ústav Metro City Bank ze stejného města.

Banka Metro City přistoupila na to, že převezme aktiva Global Commerce v objemu zhruba 79 milion dolarů. Zbytek si prozatím ponechá FDIC. Global Commerce měla tři pobočky, které se už o víkendu otevřely pod názvem Metro City Bank.

Nejvíce bank, které letos musely v USA skončit, je z jihu Spojených států. Jen v Georgii už skončily tři, což je celá čtvrtina. Jak se ale zlepšuje stav americké ekonomiky a odeznívají i dopady finanční krize let 2007 až 2009, ubývá bank, které mají problémy.


Čtěte také: Rozbuška finanční krize - Fannie Mae - znovu žádá o pomoc


V roce 2010 v USA skončilo 157 bank, jejichž celková aktiva dosáhla 92,1 miliardy dolarů (asi 1,7 bilionu korun). Loni bylo zavřeno 92 bank s aktivy 34,9 miliardy dolarů (asi 652,6 miliardy korun). Drtivá většina bank, které v posledních letech skončily, měla aktiva do jedné miliardy dolarů.

Úřadující předseda FDIC Martin Gruenberg řekl, že jeho úřad se chce v letošním roce zaměřit na stav obecních bank. Hodlá především zjistit, jak nejlépe malým bankám pomoci. „Úloha obecních bank se v našem finančním systému podceňuje,“ řekl. Obecní banky jsou podle něj důležité, protože se často starají o financování malých podniků.

Autor: čtk, bru

Komentáře

Čtěte také

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Do Česka minulý týden přijela skupina osmi uprchlíků, které země musí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU. Skupina běženců prošla… více

Mobilní web