V USA tento týden zkrachovala 64. banka

13.8.2011 11:57   |  

Americké úřady uzavřely tento týden menší First National Bank of Olathe z Kansasu. Slabé ekonomické oživení i nadále tlačí na bankovní systém v zemi, zvláště na menší, komunitní banky, a od počátku roku skončilo ve Spojených státech již 64 bank. Oznámila to Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC).

Majetek First National činí zhruba 538 milionů dolarů (9,1 miliardy korun) a vklady 524 milionů dolarů. V letošním roce je to první uzavřená banka v Kansasu. FDIC dodala, že šest poboček First National převezme Enterprise Bank & Trust z Missouri.

Letošní počet zkrachovalých bank by měl být nižší než v předchozích dvou letech a protože končí převážně menší banky, budou výrazně menší i celková aktiva těchto banky. Loni skončilo 157 bank a jejich souhrnná aktiva činila asi 92 miliard dolarů. O rok dříve skončilo 140 amerických bank s celkovými aktivy asi 170 miliard dolarů.


Čtěte také: V USA opět rostou obavy o zdraví bank


Loni a letos mají v bankovním sektoru potíže menší regionální a místní banky. Mnohé z nich zasáhl slábnoucí hospodářský růst země a tíží je investice do problémového trhu komerčních realit. Většina z bank, které letos zkrachovaly, měla aktiva do jedné miliardy dolarů. Velké banky se z problémů dostaly díky státní pomoci rychle po hypoteční a finanční krizi let 2007-2009.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Putinova návštěva Slovinska komplikuje cestu na Jadran, tvoří se kolony

Putinova návštěva Slovinska komplikuje cestu na Jadran, tvoří se kolony

Na středoevropských dálnicích začal jeden z nejvypjatějších víkendů roku. Nejenže na prázdniny vyrazili lidé z nejlidnatější německé spolkové země Bavorsko, ale v 9:00 se na… více

Mobilní web