V USA zkrachovaly další dvě banky, letos jich už skončilo 76

8.10.2011 11:32   |  

Americké úřady uzavřely v uplynulém týdnu další dvě banky. Od počátku roku tak ve Spojených státech zkrachovalo 76 bank, většinou menších s majetkem nižším než miliarda dolarů. Uvedl to americký Federální úřad pro pojištění vkladů (FDIC).

Americké úřady v pátek uzavřely Sun Security Bank of Ellington, kterou převezme Great Southern Bank, a také RiverBank of Wyoming, jejíž vklady přejdou pod Central Bank of Stillwater. Sun Security Bank měla majetek zhruba 356 milionů dolarů (6,6 miliardy korun) a vklady 290,4 milionu dolarů, RiverBank zkrachovala s aktivy asi 417,4 milionu dolarů a vklady 379,3 milionu dolarů, napsala agentura Reuters.

Krachy bank se v USA v důsledku finanční krize a hospodářské recese výrazně rozšířily. Loni musela dát FDIC zavřít 157 bank, v roce 2009 jich bylo 140. Většinou už ale končí jen menší regionální instituce, velké banky se z finanční krize z let 2007 až 2009 zotavily rychleji.


Čtěte také: V USA skončila od počátku roku už 74. banka


Bankovní odvětví v USA jako celek v letošním druhém čtvrtletí zvýšilo zisk o 7,9 miliardy na 28,8 miliardy dolarů, oznámil FDIC v srpnu. Úřad očekává, že celkový počet bankrotů v americkém bankovním sektoru bude v letošním roce nižší než loni.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web