Vánoce na úvěr. Lidé si půjčují víc než loni

Lidé si letos před Vánocemi půjčují více peněz než loni, vyplývá to z ankety mezi tuzemskými úvěrovými společnostmi. V souvislosti s Vánocemi firmy zaznamenaly rostoucí zájem zejména o tablety, chytré telefony a herní konzole. Jinak si tradičně Češi nejvíce půjčují na ledničky či pračky.

Nákupní centrum o Vánocích
8.12.2014 16:12   |  

„Meziročně pozorujeme nárůst zájmu lidí o úvěry o deset procent, zejména u internetových obchodníků,“ řekl marketingový ředitel Cofidisu Cyril Křůpala. Také společnost CreditON zaznamenala proti loňsku o desetinu vyšší zájem o půjčky. S blížícími svátky se počet žádostí o úvěr zvyšuje, doplnil regionální ředitel firmy Ondřej Šmakal.

Lidé si podle Křůpaly nejvíce půjčují na bílou techniku, následují mobilní telefony. Zajímavý je prý vzrůstající trend u sportovního vybavení. Z produktů vede telefon Samsung Galaxy 3. Šmakal dodal, že hitem jsou letos chytré telefony a herní konzole.

Profi Credit proti zbytku roku eviduje od října zhruba 30procentní růst žádostí o úvěr. Z průzkumu firmy vyplývá, že průměrná půjčka na vánoční dárky se zvýšila. Letos si lidé půjčují v průměru 7300 korun, loni to bylo o 300 korun méně. Velké oblibě se těší tablety a chytré mobilní telefony. Lidé si ale berou úvěr stále častěji i na dárkové poukazy nebo darují hotovost, podotkl marketingový ředitel Profi Creditu Ladislav Pavlík.


Čtěte také:

Maloobchodní tržby dosáhly druhého nejlepšího výsledku od krize

Začíná advent, obchodníkům rostou tržby

Předvánoční období se za posledních 5 let prodloužilo o měsíc

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web