Vánoce na úvěr. Lidé si půjčují víc než loni

Lidé si letos před Vánocemi půjčují více peněz než loni, vyplývá to z ankety mezi tuzemskými úvěrovými společnostmi. V souvislosti s Vánocemi firmy zaznamenaly rostoucí zájem zejména o tablety, chytré telefony a herní konzole. Jinak si tradičně Češi nejvíce půjčují na ledničky či pračky.

Nákupní centrum o Vánocích
8.12.2014 16:12   |  

„Meziročně pozorujeme nárůst zájmu lidí o úvěry o deset procent, zejména u internetových obchodníků,“ řekl marketingový ředitel Cofidisu Cyril Křůpala. Také společnost CreditON zaznamenala proti loňsku o desetinu vyšší zájem o půjčky. S blížícími svátky se počet žádostí o úvěr zvyšuje, doplnil regionální ředitel firmy Ondřej Šmakal.

Lidé si podle Křůpaly nejvíce půjčují na bílou techniku, následují mobilní telefony. Zajímavý je prý vzrůstající trend u sportovního vybavení. Z produktů vede telefon Samsung Galaxy 3. Šmakal dodal, že hitem jsou letos chytré telefony a herní konzole.

Profi Credit proti zbytku roku eviduje od října zhruba 30procentní růst žádostí o úvěr. Z průzkumu firmy vyplývá, že průměrná půjčka na vánoční dárky se zvýšila. Letos si lidé půjčují v průměru 7300 korun, loni to bylo o 300 korun méně. Velké oblibě se těší tablety a chytré mobilní telefony. Lidé si ale berou úvěr stále častěji i na dárkové poukazy nebo darují hotovost, podotkl marketingový ředitel Profi Creditu Ladislav Pavlík.


Čtěte také:

Maloobchodní tržby dosáhly druhého nejlepšího výsledku od krize

Začíná advent, obchodníkům rostou tržby

Předvánoční období se za posledních 5 let prodloužilo o měsíc

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web