VB-Leasing v Česku končí, jeho byznys přebírá GE Money Bank

Leasingová společnost VB-Leasing International prodala své operace v České republice. Česká divize má aktiva v celkové výši 450 milionů eur a je jednou z pěti největších leasingových společností v České republice. Novým majitelem je společnost GE Money Bank.

GE Money Bank
31.10.2014 14:34   |  

VB-Leasing International je společným podnikem rakouské Volksbanken a německé společnosti VR Leasing, kterou vlastní německá DZ Bank. VBLI se zaměřuje na leasing vozidel a zařízení a působí ve střední a východní Evropě.

Aktivity odprodává od roku 2003. V září se zbavila divizí v Polsku a v Rumunsku. Stále působí ve Slovinsku, na Slovensku a v Bosně. Volksbanken, která ukončuje svou činnost, tento měsíc neuspěla v zátěžových testech bank v eurozóně. Na základě dohody o záchranném programu, který schválila Evropská komise, musí poloviční podíl ve VBLI prodat do konce roku.

Základní ekonomické ukazatele VB Leasing CZ za posledních 5 let

Změnu vlastníka brněnské leasingové společnosti VB Leasing CZ nedávno povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Transakce byla povolena ve zjednodušeném řízení, právním poradcem GE Money Bank byla advokátní kancelář Weil, Gotshal & Manges.


Čtěte také:

Potvrzeno. Zátěžovými testy ECB neprošlo 25 evropských bank

Erste prodělala přes půl miliardy eur, pohoršila si i Česká spořitelna

Evropským akciím prospěl test ECB, pak je srazila podnikatelská nálada v Německu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Měnová politika centrálních bank založená na vypouštění stále nových a nových peněz do oběhu vede k růstu cen firem. Jejich nákupy pak drhnou. Velké transakce s podniky začínají… více

Mobilní web