VB-Leasing v Česku končí, jeho byznys přebírá GE Money Bank

Leasingová společnost VB-Leasing International prodala své operace v České republice. Česká divize má aktiva v celkové výši 450 milionů eur a je jednou z pěti největších leasingových společností v České republice. Novým majitelem je společnost GE Money Bank.

GE Money Bank
31.10.2014 14:34   |  

VB-Leasing International je společným podnikem rakouské Volksbanken a německé společnosti VR Leasing, kterou vlastní německá DZ Bank. VBLI se zaměřuje na leasing vozidel a zařízení a působí ve střední a východní Evropě.

Aktivity odprodává od roku 2003. V září se zbavila divizí v Polsku a v Rumunsku. Stále působí ve Slovinsku, na Slovensku a v Bosně. Volksbanken, která ukončuje svou činnost, tento měsíc neuspěla v zátěžových testech bank v eurozóně. Na základě dohody o záchranném programu, který schválila Evropská komise, musí poloviční podíl ve VBLI prodat do konce roku.

Základní ekonomické ukazatele VB Leasing CZ za posledních 5 let

Změnu vlastníka brněnské leasingové společnosti VB Leasing CZ nedávno povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Transakce byla povolena ve zjednodušeném řízení, právním poradcem GE Money Bank byla advokátní kancelář Weil, Gotshal & Manges.


Čtěte také:

Potvrzeno. Zátěžovými testy ECB neprošlo 25 evropských bank

Erste prodělala přes půl miliardy eur, pohoršila si i Česká spořitelna

Evropským akciím prospěl test ECB, pak je srazila podnikatelská nálada v Německu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web