Ve Velké Británii začíná nová banka

27.7.2010 7:51   |  

Britští zákazníci se po několika odkladech ve čtvrtek dočkají otevření první pobočky Metro Bank. „Na tento den se připravujeme pěkně dlouho a jsme nadšeni, že je konečně zde,“ řekl Anthony Thomson, spoluzakladatel a předseda představenstva, který bude přítomen otevření první pobočky, kde bude rozdávat snídaně zdarma.

Banka slibuje moderní pobočky a návrat k tradičním bankovním hodnotám. První Metro „obchod“, nový finanční ústav nemá příliš v lásce slovo pobočka, se otevře 29. července v londýnské části Holborn. Druhý přivítá své klienty o týden později. Dalších 12 poboček by v oblasti Velkého Londýna mělo vzniknout během příštích dvou let, pokud věci půjdou podle plánu. Banka chce dosáhnout mety dvou set poboček, především v oblasti Londýna, ohraničené okružní dálnicí M25. Časový harmonogram této expanze zatím nestanovila.

Zveřejněné tiskové prohlášení slibuje standardní služby, které zákazníci očekávají. Běžné a spořicí účty, hypotéky, kreditní karty, spotřebitelské půjčky a firemní bankovnictví. Prohlášení dále avizuje transformaci britského bankovnictví a nabádá Brity, aby se „přidali k revoluci“.

Zatímco je všude plno informací o tom, že psi zákazníků dostanou v bance mísu s vodou a psí suchary, chybějí detaily o produktech a službách, které chce banka nabízet. Údaje o úrokových sazbách a cenách banka zveřejní později. Analytici soudí, že hypotéky budou spíše konzervativní. Úroky na spořicích účtech se pravděpodobně budou pohybovat ve středu toho, co je na trhu k dispozici.

Jedním z „taháků“ banky bude otevírací doba. Filiálky Metro Bank budou mít otevřeno od osmi hodin ráno do osmi večer, sedm dní v týdnu.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web