Vedení Erste vydělalo na akciích své banky

Generální ředitel rakouské Erste Bank Andreas Treichl a místopředseda představenstva Franz Hochstrasser podle regulatorního hlášení pro ČNB v pondělí dohromady prodali 30 tisíc kusů akcií své banky za více než tři čtvrtě milionu eur.

 Erste Bank
21.8.2013 7:55   |  

„Prodej akcií společnosti vlastním managementem není trhem nikdy vnímán pozitivně,“ uvedl Milan Lávička z J&T Banky. Vedení prodalo akcie Erste v okamžiku, kdy jejich kurz atakoval dvouleté maximum.

„Prodej vlastních akcií ze strany managementu Erste je k vidění u banky poprvé od května roku 2011 a navíc ve výrazně vyšším objemu, než jaké se realizovaly doposud,“ řekl Josef Němeček z Patria Online. Naposledy šéf banky Treichl prodal 25 tisíc kusů akcií Erste v listopadu 2010 po 33,54 eura za kus. Ty nakoupil na tržním dně v březnu 2009 za cenu jen mírně převyšující sedm eur. „Když se podíváme na obchody uskutečněné managementem Erste v minulosti, jeví se management jako velmi dobrý obchodník,“ dodal Němeček.

Poslední velký nákup akcií rakouské banky uskutečnil v polovině prosince 2011 tehdejší šéf České spořitelny John Stack: dva tisíce akcií koupil po 12 eurech. O měsíc dříve nakoupil člen dozorčí rady Erste Wilhelm Rasinger tisícovku akcií po necelých 11 eurech za kus.


Čtěte také:

Erste Group klesl v pololetí čistý zisk o třetinu, České spořitelně o procento

Studie Erste: Nový pakt růstu a stability je pro Česko výhodný

Autor: buk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web