Velké cestovky bystří, do branže vtrhl bitcoin. Měnu ale zatím nezavedou

O bitcoinu víme, ale zítra si za něj u nás zájezd nekoupíte. Tak odpověděly serveru E15.cz velké cestovní kanceláře na otázku, zda v Česku v dohledné době zavedou možnost platit bitcoinem. První cestovka na tuzemském trhu už totiž virtuální měnu přijímá.

 Bitcoiny (ilustrační foto)
16.12.2013 14:56   |  

„Trend rozhodně sledujeme, snažíme se být co nejvíce flexibilní. Z hlediska komfortu klientů si hlídáme všechny technologie a způsoby placení. Bitcoin však pro nás není otázkou těchto dnů. Pakliže se na českém trhu reálně rozšíří poptávka po této variantě, bitcoin určitě přijímat budeme,“ řekl E15.cz marketingový ředitel cestovní kanceláře Exim Tours Stanislav Zíma.

Obdobně zareagoval marketingový ředitel cestovní kanceláře Alexandria Petr Šatný: „V tuto chvíli zavedení možnosti plateb bitcoinem neplánujeme. Domníváme se, že zatím jde pouze o marketingový tah a předhánění, kdo se touto službou zviditelní mezi prvními. V případě reálné poptávky ale bitcoin zavedeme.“

Ani v cestovní kanceláři Firo Tour nastupující virtuální měnou letos nezaplatíte. „Bitcoin jsme ve firmě zatím neřešili, rozhodně ho v nejbližší době nezavedeme,“ řekla mluvčí CK Firo-tour Pavlína Pešová. Dotaz, co je to nejbližší doba, již odmítla upřesnit.

Za bitcoin na golf

Popularita virtuální měny mezi tuzemskými obchodníky roste. Krátce poté, co se první kamenné obchody rozhodly akceptovat bitcoin coby oficiální platidlo, zvolila stejnou strategii také cestovní kancelář Golf Planet, která patří k specialistům na zahraniční golfovou dovolenou.

Bitcoin je vysoce volatilní měna. V pátek 13. prosince se cena za jeden bitcoin pohybovala na největší bitcoinové burze lehce nad hladinou 900 amerických dolarů. V současné době je po celém světě podle odhadu v oběhu asi dvanáct milionů bitcoinů.


Čtěte také:

V Česku proběhla první platba bitcoinem v kamenném obchodě. Za krém na boty

Češi vyvíjejí bitcoinovou peněženku, slibují odstranit potíže s hackery

Jan Sedlák: Jedničky, nuly a víra

Bitcoiny jsou peníze, rozhodlo Německo


Autor: Miroslav Tryner

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web