Věřitelé Sazky nabídli Cupkovi prostředky na zajištění provozu

6.4.2011 15:19   |  

aktualizováno Zachování provozu a běžné činnosti loterijní společnosti Sazka a opětovné získání důvěry sázejících jsou hlavní cílem věřitelů firmy. Na dnešním zasedání se na tom jednomyslně shodli členové prozatímního věřitelského výboru. Řekl to mluvčí skupiny KKCG Dan Plovajko s tím, že věřitelský výbor dnes proto projednal s insolvenčním správcem Josefem Cupkou možnosti poskytnutí finančních prostředků, jež Sazka potřebuje na zajištění své běžné provozní činnosti.

Skupiny PPF a KKCG jako největší věřitelé Sazky znovu zopakovaly svou připravenost okamžitě poskytnout potřebnou hotovost. Další členové prozatímního věřitelského výboru se teprve vyjádří, zda se ke skupinám PPF a KKCG připojí.

„Poskytnutí finančních prostředků na běžnou činnost Sazky bude zcela v souladu s insolvenčním zákonem,“ řekl předseda prozatímního věřitelského výboru Josef Novotný, který zastupuje právě společnost KKCG Structured Finance.


Čtěte také: Nabídka od PPF a KKCG je podle Sazky protiprávní


Prozatímní věřitelský výbor Sazky tvoří největší věřitelé firmy, a to KKCG, Moranda, Siderius, GTECH Corporation a Česká spořitelna. Společnost Moranda zastupuje Pavel Horák a společnost Siderius advokát Pavel Fráňa. Českou spořitelnu ve výboru zastupuje Jaroslav Schönfeld.

Sazka je v úpadku od 29. března. Soud dosud nestanovil způsob řešení úpadku Sazky. Zatím se předpokládá, že povolí reorganizaci. Společnost by tak nadále fungovala podle soudem schváleného plánu, na jehož vypracování se obvykle podílejí věřitelé, dlužník i insolvenční správce.

Od pátku navíc ve společnosti provádí finanční úřad kontrolu účetnictví. Insolvenční návrh na Sazku jako první podal 17. ledna Radovan Vítek (nedávno své pohledávky postoupil skupině PPF), 4. března pak společnost KKCG Karla Komárka. Poté 21. března podal na Sazku insolvenční návrh místopředseda Sazky Roman Ječmínek a nakonec podal svůj návrh i generální ředitel a předseda představenstva Hušák.

KKCG spolu s PPF v pondělí nabídly, že poskytnou peníze na výplatu všech výher, včetně dlužných částek u provozovatelů loterijních a mobilních terminálů, a to v okamžiku, kdy z vedení Sazky odejde Hušák. Podle Sazky je tato nabídka Sazky protiprávní.

Věřitelé firmy do pátku přihlásili pohledávky po lhůtě splatnosti za 1,962 miliardy Kč. Od té doby přibyly desítky dalších přihlášek, především pohledávek trafikantů za složené kauce za provozování terminálů Sazky.

Stávková pohotovost v Sazce pokračuje

Stávkový výbor odborářů v Sazce na včerejším jednání rozhodl o pokračování stávkové pohotovosti a to minimálně do doby, dokud zaměstnanci nedostanou výplatu za březen. Dnes o tom informoval šéf odborářů Sazky Jan Kašpárek. „Stávkový výbor probral stávající situaci ve společnosti a rozhodl, že stávková pohotovost stále trvá a o jejím dalším pokračování bude rozhodovat na příštím zasedání příští týden po termínu výplat v Sazce,“ informoval Kašpárek a dodal, že stávkový výbor nemá žádné informace o tom, že by zaměstnanci své výplaty neměli dostat včas. Nejbližší zasedání Závodní organizace odborové organizace v Sazce je plánováno na 18. dubna.

ČOV přihlásil pohledávku za Sazkou ve výši 3,8 milionu korun

Městskému soudu v Praze dnes znovu rychle přibývají další pohledávky do insolvenčního řízení se Sazkou. Český olympijský výbor (ČOV) se hlásí o 3,8 milionu korun. „V souladu s výsledkem hospodaření je dlužník povinen odvést povinou část výtěžku ze své činnosti ve prospěch věřitele ve shora uvedené výši, kterou sám dlužník uznává a uvádí v seznamu závazků,“ stojí v přihlášce pohledávky výboru v insolvenčním rejstříku. ČOV je jedním z minoritních akcionářů Sazky, drží dvě procenta jejích akcií.

Autor: čtk, mediafax

Komentáře

Čtěte také

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd… více

Mobilní web