Věřitelský výbor Sazky zachránce zatím nevybral

1.6.2011 18:08   |  

Věřitelský výbor loterijní společnosti Sazka na své dnešní schůzi nevybral nabídku na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu firmy. Konkrétní nabídka byla pouze jedna, druhé podání nemělo náležitosti nabídky a bylo nekonkrétní. Sazka je od pondělí v konkurzu.

Správce se podle Tiché po dohodě s věřitelským výborem rozhodl předkladatele znovu vyzvat a prodloužit lhůtu pro podání nabídek na krizové financování Sazky do dnešního večera. Úplná a konkrétní nabídka, kterou správce převzal, je nyní podrobována právní a ekonomické analýze. „Po seznámení s těmito posudky a posouzení druhé nabídky, bude-li včas předložena, se Cupka rozhodne o tom, který navržený způsob financování bude tím nejvhodnějším,“ sdělila jeho mluvčí a zároveň nová mluvčí Sazky Lenka Tichá.

Zajištěný věřitel The Bank of New York Mellon se zatím pro krátkou lhůtu k možnosti podílet se na financování nevyjádřil, dodala. Jména firem, které obě nabídky podaly, neuvedla.Věřitelský výbor se znovu sejde ve čtvrtek odpoledne a měl by záležitost financování uzavřít, informovala mluvčí.


Čtěte také: Sazka doplatila velkou výhru. Zažehnala první správní řízení


K zajištění peněz na vyplácení výher a provozu Sazky budou podle nedělního prohlášení předsedy věřitelského výboru Josefa Novotného třeba stovky milionů, možná až půl miliardy korun. Cupka již v pondělí dostal příslib, že věřitelský výbor poskytne veškerou potřebnou součinnost ve snaze získat nutné peníze k zajištění chodu společnosti.

Podle Tiché dnes skupina spolupracovníků insolvenčního správce od ranních hodin řídí management firmy a definuje kroky, které by měly vést ke stabilizaci společnosti. „Management Sazky úzce spolupracuje se správcovým týmem a plně se mu zodpovídá ze všech svých úkonů,“ dodala mluvčí.

Největší věřitelé Sazky, skupiny PPF a KKCG, zatím své nabídky na podporu fungování loterijní firmy nezveřejnily. „Můžou to být dvě miliardy, může to být více, může to být méně,“ řekl v pondělí Kamil Ziegler, manažer PPF, který stojí v čele takzvaného Sazka týmu. „S insolvenčním správcem nabídce intenzívně jednáme, jako jeden z největších věřitelů považujeme zajištění řádného fungování Sazky za prvořadou prioritu,“ dodal včera mluvčí PPF Alexej Bechtin.

Loterijní společnost Fortuna zaslala oficiální nabídku dvě až 2,5 miliardy korun na získání loterijního byznysu Sazky již v pondělí večer. Cena by závisela na aktuálním stavu aktiv firmy. Součástí návrhu je odvod prostředků z loterijní činnosti sportovním svazům v odhadované výši 300 milionů korun ročně. Fortunu, která připravuje vlastní číselnou loterii, vlastní společnost Penta. Ta několikrát nabízela pomoc Sazce již před prohlášením konkurzu. Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web