Verizon chystá obří emisi dluhopisů, slibuje vyšší výnosy než Apple

Americký operátor Verizon Communications chystá nejrozsáhlejší emisi dluhopisů v americké korporátní historii. Verizon by měl prodat desetileté dluhopisy v objemu 11 miliard dolarů při výnosu 2,25 procenta nad desetiletým výnosem amerického vládního dluhopisu. Akcie Verizon Communications se aktuálně obchodují za 46,40 dolaru za kus

 Verizon (ilustrační foto)
11.9.2013 16:59   |  

Celkem by měl Verizon dle zdroje agentury Bloomberg emitovat dluh za 49 miliard dolarů (950 miliard korun), uvedl web Patria.cz. Zatímco v případě Apple se jednalo o první prodej dluhopisů od roku 1996 a společnost měla v dobu emise „po kapsách“ 145 miliard dolarů v hotovosti, Verizon již dříve vydal dluhopisy za 49 miliard a chce posílit hotovostní pozici. Ta v současné době tvoří méně než dvě procenta z 130 miliard dolarů (2,5 bilionu korun), které firma potřebuje k úplnému převzetí Verizon Wireless, společeného podniku s britským Vodafonem.

„Většina potenciálních investorů již drží dluhopisy Verizonu ve svém portfoliu, takže společnost potřebuje nalákat k dalším nákupům,“ míní stratég LPL Financial Anthony Valeri. Takovým lákadlem by mohla být právě výše výnosu.

Podle zdroje agentury Bloomberg chystá Verizon mimo jiné prodej tříletého dluhopisu s fixním kupónem a výnosem 165 bps nad benchmarkem (desetiletý výnos amerického dluhopisu), pětiletý dluhopis s výnosem 190 bps nad benchmarkem, sedmiletý dluhopis s výnosem 215 bps nad benchmarkem, dvacetiletý dluh s výnosem 250 bps nad benchmarkem a třicetiletý dluhopis s výnosem 265 bps nad desetiletým výnosem vládního dluhopisu.

Apple na konci dubna upsal desetiletý dluhopis za 5,5 miliardy dolarů s výnosem nižším než benchmark. Celkem prodejem dluhopisů získal 17 miliard dolarů, šlo tak v té době o největší dluhopisovou emisi mimo bankovní sektor. Loni v listopadu vydala farmaceutická společnost AbbVie obligace za 14,7 miliardy dolarů.


Čtěte také:

Potvrzeno. Verizon Communications ovládne největšího operátora v USA

Verzion a Vodafone: třetí největší podniková akvizice je na spadnutí

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web