VIG bude více investovat do nemovitostí a dluhopisů

30.9.2010 10:26   |  

Vienna Insurance Group (VIG) plánuje zvýšit investice do nemovitostí a státních obligací emitovaných zeměmi střední a východní Evropy. Podle vedení firmy chce tak VIG zvýšit výnosy z investic.

„Záměr VIG je podle mě v souladu s pokračujícím přesunem těžiště firmy na východ. Dynamika mimorakouských trhů nahrává větším investicím do dluhopisů zemí ze střední a východní Evropy,“ řekl analytik Komerční banky Miroslav Adamkovič. Experti příkře nehodnotí ani navýšení investic do realit, neboť trhy nemovitostí vykazují známky stabilizace.

Pojišťovací skupina VIG dále oznámila, že za 20,1 milionu eur koupila desetiprocentní podíl v turecké pojišťovně Ray Sigorta od mediální a energetické skupiny Dogan Şirketler Grubu Holding. VIG tak zvýšila svůj podíl ve firmě na 84,3 procenta. Akcie pojišťovny v první reakci na uvedené zprávy připsaly na vídeňské burze přes 1,5 procenta.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

Vybraní testeři si mohou v Singapuru objednat zdarma jízdu autonomním vozem. Asijská metropole se tak stala prvním místem na světě, kde začalo jezdit se zákazníky "samořídící"… více

Mobilní web