VIG klesl zisk o necelou pětinu, sráží jej nízké sazby | E15.cz

VIG klesl zisk o necelou pětinu, sráží jej nízké sazby

VIG klesl zisk o necelou pětinu, sráží jej nízké sazby
23. srpna 2016 • 10:53
Rakouské pojišťovně Vienna Insurance Group (VIG) klesl v prvním pololetí čistý zisk o 17,5 procenta na 201,3 milionu eur (5,4 miliardy korun). Za poklesem jsou zejména nízké úrokové sazby, uvedla pojišťovna, která působí i v České republice a s jejímiž akciemi se obchoduje na pražské burze.

„Za cíl jsme si stanovili zdvojnásobení loňského zisku na 400 milionů eur, což znamená, že našim pololetním výsledkem jsme úspěšně v kurzu. A to i navzdory skutečnosti, že stále přetrvává fáze nízkého úročení, což nadále negativně ovlivňuje náš finanční výsledek,“ komentovala výsledky generální ředitelka VIG Elisabeth Stadlerová.

Na pojistném vybrala VIG v prvním pololetí 4,93 miliardy eur (133,1 miliardy korun), což je meziroční nárůst o 0,4 procenta. Na mnoha trzích je celkový objem pojistného nadále ovlivněn restriktivní politikou v oblasti jednorázově placeného životního pojištění. Po očištění o tuto oblast činí nárůst pojistného za prvních šest měsíců 4,5 procenta.

Přečtěte si:

Skupina VIG kupuje v Rumunsku pojišťovnu AXA Life

S výjimkou Polska, kde pokračující redukce v oblasti jednorázově placeného životního pojištění vedla spolu s dalšími vlivy ke snížení objemu pojistného, zaznamenala VIG v Maďarsku růst pojistného o 15,4 procenta, Chorvatsku o 6,2 procenta a Srbsku o 12,1 procenta. Výsledky za Českou republiku VIG nezveřejnila.

VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Koncern tvoří zhruba 50 společností ve 25 zemích, s jeho akciemi se obchoduje také na pražské burze. V Česku VIG působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • V digitálním věku skladují firmy většinu dokumentů stále na papíře. A dělá jim to potíže
  • Pro oznamovatele korupce nejsou potřeba nová pravidla, tvrdí podnikatelé
  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením