VIG loni zvýšila rekordně zisk a navrhuje vyšší dividendu

Konsolidovaný zisk pojišťovací skupiny VIG za rok 2011 dosáhl výše 559 milionů eur před zdaněním, což odpovídá meziročnímu růstu o 10 procent.

VIG
29.3.2012 13:15   |  

Na základě dobrých výsledků za rok 2011 navrhlo představenstvo společnosti vyplatit dividendu ve výši 1,1 eura na akcii, což znamená meziroční desetiprocentní nárůst.

Také čtěte: Skupina VIG ovládá v Česku třetinu trhu

Dividendový výnos tak při dnešní ceně činí 3,3 procenta. Co se týká výhledu na letošní rok, společnost uvedla, že se bude soustředit na organický růst a zvyšování ziskovosti na kombinované bázi. S ohledem na zneklidňující situaci na evropských trzích ale skupina očekává kvůli utlumené poptávce v zásadě stagnující příjmy.

Vývoj akcií skupiny VIG na pražské burze

„I přes čistý zisk pod očekáváním trhu společnost splnila svou celoroční prognózu na úrovni zisku před zdaněním a v souladu s očekáváními navýšila dividendu. Společnost také v souladu s odhady poskytla spíše konzervativní výhled pro letošní rok. Celkově nové informace hodnotíme jako neutrální,“ uvedl Tomáš Tomčány ze společnosti Patria Finance.

Autor: nos

Komentáře

Čtěte také

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

V rámci pražské MHD dnes začaly platit změny v provozu tramvají. V Praze změní trasu devět tramvajových linek, přibudou tři nové a 12 linek zůstane beze změny. Náklady na provoz… více

Mobilní web