Pojišťovací skupina VIG zvýšila čtvrtletní zisk

9.11.2010 11:32   |  

Rakouské pojišťovací skupině Vienna Insurance Group (VIG) se daří zlepšovat hospodaření. Ve třetím čtvrtletí zvýšila zisk o téměř 11 procent na 122 milionu eur, od ledna do září pak čistý zisk skupiny narostl na 291 milionů eur. Analytici výsledky skupiny, která v tuzemsku vlastní mimo jiné pojišťovnu Kooperativa Českou, Podnikatelskou pojišťovnu a Pojišťovnu České spořitelny, hodnotí neutrálně.

Hrubé předepsané pojistné vzrostlo meziročně o 7,1 procenta na 6,5 miliardy eur, především díky vývoji v segmentu životního pojištění. VIG si v tomto segmentu trhu připsala 17procentní zisk. Vedení společnosti oznámilo, že v rámci optimalizace kapitálové struktury uvažuje o vydání podřízených dluhopisů. Emise by měla být v objemu okolo 500 milionů eur.

Ve třetím čtvrtletí byl nárůst zisku VIG téměř 11 procent - 122 milionu eur a mírně překonal konsensuální odhad trhu. Hůře než očekávání trhu podle analýzy společnosti Patria dopadly výnosy z pojištění skupiny VIG - hrubé výnosy z pojištění sice od ledna do konce září vzrostly meziročně o 7,1 procenta na 6,5 miliardy eur, samotné třetí čtvrtletí bylo ale meziročně pouze o tři procenta výnosnější a výsledkem 1,911 miliardy eur zaostalo za odhadem trhu, kteřý počítal s částkou 2,109 miliardy eur. V České republice pojistné skupiny VIG stouplo o téměř osm procent na 1,3 miliardy eur.

„Celkově hodnotíme zveřejněné výsledky neutrálně a neměly by vyvolat výraznější tržní reakci,“ řekl analytik J&T banky Milan Lávička. Podle něj čísla hospodaření za třetí čtvrtletí 2010 potvrzují, že pojišťovací skupina stabilizovala dále své hospodaření.

Kombinovaný ukazatel nákladů a škod, takzvaný combined ratio, se podle hodnocení analytika Patria Tomáše Sýkory i navzdory přírodním katastrofám v regionu udržel pod hranicí 100 procent na úrovni 98,2 procenta. Škody vzniklé z těchto katastrof se v Rakousku, České republice, Polsku a Rumunsku vyšplhaly na 180 milionů eur.

Vývoj akcií VIG na pražské burze za poslední rok


Akcie VIG online sledujte ZDE.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web