VIG upřesnila hospodářské očekávání, podle analytiků jde o konzervativní výhled

23.9.2010 14:01   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Vedení pojišťovací společnosti Vienna Insurance Group (VIG) zpřesnilo hospodářská očekává na rok 2011. VIG by měla v příštím roce navýšit oproti letošku hrubý zisk o 10 procent.

VIG mohla podle agentury Bloomberg oznámit navýšení hrubého zisku o deset procent, neboť očekává udržitelný vývoj na jádrových trzích v regionu střední a východní Evropy a chce i nadále pokračovat v celoskupinových opatřeních, vytvořených ke zvýšení efektivity hospodaření.

Podle analytika Cyrrusu Marka Hatlapatky je ale výhled na rok 2011 poměrně konzervativní. „Trh očekával pro příští rok růst zisku před zdaněním o zhruba patnáct procent, proto se nelze divit dnešní negativní reakci trhu,“ řekl Hatlapatka. Akcie VIG jen na pražské burze oproti včerejší uzavírací ceně v průběhu dne klesly o téměř 0,5 procenta. Podobnou reakci vykazují i akcie VIG, kotované na vídeňském parketu.

„Neočekáváme žádnou výraznou reakci na oznámené výhledy, jelikož se jedná „pouze“ o potvrzení již dříve oznámených odhadů společnosti,“ uvedl i přes aktuální oslabování akcií analytik Patria Tomáš Sýkora. Podle něj je specifickým rizikem pro budoucí vývoj VIG udržení a rozvoj úspěšné spolupráce v prodeji životního pojištění s bankovní sítí Erste Bank a udržení stávající úrovně v neživotním pojištění.

Rizikem na obecné úrovni pak může být podle analytiků makroekonomický vývoj ve střední Evropě. Experti se totiž shodují v tom, že pokud by v regionu došlo k většímu než očekávanému zpomalení ekonomického růstu, může to znamenat negativní dopad na hospodaření VIG v příštím roce.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web