VIG upřesnila hospodářské očekávání, podle analytiků jde o konzervativní výhled

23.9.2010 14:01   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Vedení pojišťovací společnosti Vienna Insurance Group (VIG) zpřesnilo hospodářská očekává na rok 2011. VIG by měla v příštím roce navýšit oproti letošku hrubý zisk o 10 procent.

VIG mohla podle agentury Bloomberg oznámit navýšení hrubého zisku o deset procent, neboť očekává udržitelný vývoj na jádrových trzích v regionu střední a východní Evropy a chce i nadále pokračovat v celoskupinových opatřeních, vytvořených ke zvýšení efektivity hospodaření.

Podle analytika Cyrrusu Marka Hatlapatky je ale výhled na rok 2011 poměrně konzervativní. „Trh očekával pro příští rok růst zisku před zdaněním o zhruba patnáct procent, proto se nelze divit dnešní negativní reakci trhu,“ řekl Hatlapatka. Akcie VIG jen na pražské burze oproti včerejší uzavírací ceně v průběhu dne klesly o téměř 0,5 procenta. Podobnou reakci vykazují i akcie VIG, kotované na vídeňském parketu.

„Neočekáváme žádnou výraznou reakci na oznámené výhledy, jelikož se jedná „pouze“ o potvrzení již dříve oznámených odhadů společnosti,“ uvedl i přes aktuální oslabování akcií analytik Patria Tomáš Sýkora. Podle něj je specifickým rizikem pro budoucí vývoj VIG udržení a rozvoj úspěšné spolupráce v prodeji životního pojištění s bankovní sítí Erste Bank a udržení stávající úrovně v neživotním pojištění.

Rizikem na obecné úrovni pak může být podle analytiků makroekonomický vývoj ve střední Evropě. Experti se totiž shodují v tom, že pokud by v regionu došlo k většímu než očekávanému zpomalení ekonomického růstu, může to znamenat negativní dopad na hospodaření VIG v příštím roce.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web